Цікаве про лід

Цікаве про лід

Цікаве про лідЧасто від дітей можна почути питання – “Сніг – білий, тому чому лід – прозорий?”. Та далеко не всі дорослі можуть правильно пояснити суть справи. Проте все дуже просто, давайте разом спробуємо розібратися у цьому питанні.

Чистий лід виглядає майже прозорим, а чистий сніг здається нам білим. Так в чому ж справа, адже і сніг і лід – це одна і та сама речовина – вода. Весь секрет у оптичних властивостях снігу і льоду. Проміння сонця проходить через кригу наскрізь, а при проходженні через сніжинки зазнають багатократного віддзеркалення. Причому проміння не втрачає жодного спектру при віддзеркаленні від снігу, тому сніг і здається нам білим.

Чому лід не тоне у воді?

Всі ми знаємо, якщо помістити повну пляшку води у морозильну камеру, то вона лопне. Адже при кристалізації вода, на відміну від багатьох інших речовин, не збільшує щільність, а навпаки зменшує. Тобто іншими словами вода розширюється, коли замерзає.

Тому лід і не тоне у воді, адже його щільність менша за щільність води. Вчені стверджують, що секрет цього явища криється у особливостях структури речовини. Молекули льоду мають чітку кристалічну решітку – майже ідеальні тетраедри. А ось у води кристалічна решітка постійно змінюється, проте біля кожною молекули води завжди знаходиться 5-6 сусідок. Тому щільність води завжди більша за щільність льоду.

P.S. Дабы оформить свои фотографии в виде не простого альбома а фотокниги можно воспользоваться услугой заказ фотокниги от Finebook – это оригинально, необычно и весьма красочно. Заказать легко, доставка фото книги придет по почте.