“Три метри вище неба” – вишукане іспанське кіно

7 жовтня у затишній сінематеці кінотеатру “Київ” відбувся прем’єрний показ кінофільму “Три метри вище неба” іспанського режисера Фернандо Ґонсалеса Моліни. В Іспанії ця картина спричинила неабиякий фурор, і незабаром її побачать українські глядачі.

На перший погляд, історія досить проста. Зразкова школярка з багатої родини закохується у харизматичного розбишаку з мотоциклом, сумними очима і тарганами в голові. Аче (Маріо Касас) не визнає законів суспільства і не бажає жити за родинними правилами, і поряд з ним спокійна красуня Бабі (Марія Вальверде) стає справжнім жахіттям для своїх батьків та вчителів. Аче випускає пар у бійках та на нелегальних перегонах, а Бабі на знак протесту ігнорує школу та всі повчання матері і тікає з коханим.

Герої фільму Аче (Маріо Касас) та Бабі (Марія Вальверде)

Про таке кохання мріють всі дівчата, хоча у старших глядачів деякі сцени викликали посмішку, мовляв, так в житті не буває. Гарна операторська та режисерська робота та вродливі актори також доповнили цю ідеальну картину. Однак, як відомо, не може щастити завжди. Романтична історія кохання підлітків наповнюється дорослими проблемами. Раптом щось перемикає, і, хоча закохані аж ніяк не заслужили такої долі, в їх життя втручаються нещасні випадки, які навіть у присутніх на показі скептиків викликали сльози. І, хоча спочатку фільм і здавався солодкою історією кохання, яка обов’язково закінчиться добре, згодом стає зрозуміло, що це не той випадок.

Сказати, що акторський дует спекотного красеня Маріо Касаса і чарівної Марії Вальверде неперевершений – це пнесказати нічого. Поєднання гарної зовнішності з відмінною акторською роботою – рідкісне явище в сучасному європейському кіно і коли з ним стикаєшся, то це приносить безперечне задоволення.

Загалом, фільм дуже яскравий і, безсумнівно, він запам’ятовується. Фільм не відпустить свого глядача навіть після фінальних титрів. Не дивно, якщо виникне бажання подивитися його ще раз уже вдома, поруч з коханою людиною.

Через тиждень на сайті буде опубліковано ексклюзивне інтерв’ю з Маріо Касасом, котрий зіграв у фільмі одну з головних ролей. А зараз, перегляньте трейлер фільму.

Інтернет-журнал MOLODI інформаційний партнер фільму в Україні.