Презентація студентської поетичної збірки «три_літ_ри»

Презентація студентської поетичної збірки

Поява на світ нової книжки завжди радісна і приємна подія. А якщо врахувати те, що її автори – молоді та амбіційні люди, які вклали всю душу, емоції та сили у створення збірки, тоді це ще приємніше. Презентація поетичної книги з оригінальною назвою «три_літ_ри» відбулася 7 листопада у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, що й не дивно, адже чимало її авторів здобувають чи вже здобули освіту саме у цьому ВНЗ.        

Передісторія у даної книжки тривала і захоплива: виникнення ідеї, відбір кращих текстів, пошук коштів, необхідних для того, аби видати збірку. Останній етап став найскладнішим для молодих талантів, адже необхідно було зібрати чималу суму, 10 тисяч гривень, яких на той час не було. Тут потрібно відзначити молодих авторів Анну Яблучну та Аліну Ольхович, які активно просували свою ідею в соціальних мережах, проводили різноманітні акції, запрошували людей долучатися і підтримати проект матеріально. Небайдужі знайшлися. Вони нарахували необхідні кошти впродовж певного часу.

Аліна Ольхович та Анна Яблучна
Аліна Ольхович та Анна Яблучна

Незважаючи на молодий вік поетів, твори яких увійшли до збірки, а також недосвідченість (більшість авторів публікувалися вперше), презентація збірки «три_літ_ри» майже нікого не залишила байдужим.  На урочистість зібралася чимала аудиторія, серед якої багато студентів та викладачів. Ведучими на святі були ініціатори створення збірки, її співавтори Анна Ябучна та Аліна Ольхович. (всього збірка вміщує поезії 24 авторів з різних куточків України). Дівчата весело й невимушено розповідали про створення свого дітища. Про те, як доводилося збирати кошти та пов’язані з цим кумедні історії.

Слово мав декан Інституту філології та журналістики Юрій Васильович Громик, який сказав: «Сьогоднішня подія для мене неординарна, бо, в принципі, ідею підготовки такого студентського поетичного збірника ми виношували давно, правда якось завершувалося все лише форматом літературних посиденьок чи літературних вечорів…коли дівчата прийшли з ідеєю підготувати таке видання, то ідея мені однозначно дуже сподобалася». Згодом Юрій Васильович привітав дівчат з тим, що їхній задум увінчався успіхом і відзначив, що ця книжка має для нього особливе значення.

Юрій Васильович Громик
Юрій Васильович Громик

Дівчата висловили подяку Лілії Богданівні Лавринович, доценту, викладачу кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, яка разом із деканом інституту займалася відбором віршів, кращі з яких згодом увійшли до збірки. «Кілька моментів, які для мене є визначальними: по-перше, традиційно кажуть, що ті хто пишуть поезію не зовсім вміють реалізувати себе в житті, очевидно що ні, маємо яскравий приклад дівчат, що зуміли не тільки написати поетичні тексти, які увійшли в цю збірочку, але так само і видати достойний доволі продукт, причому такий, що тримати в руках надзвичайно цікаво» – слова Лілії Богданівни.

Лілія Богданівна Лавринович
Лілія Богданівна Лавринович

Анна Яблучна розтлумачила назву збірки. Книга спочатку мала називатися  «три_літ_ра» («літ_ра» – найменування літературних вечорів, посиденьок поетів-початківців). Згодом дівчата дійшли висновку, що це буде граматична помилка і вирішили назвати збірку «три_літ_ри». «В принципі, в цьому був якийсь сенс, бо знову ж таки, цифра три: три_літ_ри і тут взагалі всього по три. Це мало свій нюанс» – сказала Аня.

Цікавою є структура книги. Вона має рівно 100 сторінок, зміст ділиться на 3 розділи, кожен з яких має специфічну назву: «соляний_розчин», «валер_янка» і «парне_молоко». На останніх двох сторінках є лише напис «тут_можуть_бути_ваші_квіти». Читач має можливість сам скомпонувати і доповнити зовнішній вигляд книги.

Після того як дівчата ознайомили глядачів із секретами творення збірки «три_літ_ри», ми отримали можливість послухати кількох авторів. Вони довели, що недарма їх поезія красується на сторінках видання. Свої вірші зачитали такі молоді поети: Тетяна Регешук, Юлія Фінковська, Анастасія Бачук, Аліна Ольхович, Вікторія Бруцька та Анна Яблучна.

Презентація поетичної збірки «три_літ_ри» справила надзвичайне враження на всіх глядачів та зарядила їх позитивними емоціями. Не дивно, що по завершенню дійства біля столу з книжками була чималенька черга людей. Всі вони бажали придбати це маленьке диво під назвою «три_літ_ри».

Тетяна Регешук
Тетяна Регешук
Юлія Фінковська
Юлія Фінковська
Анастасія Бачук
Анастасія Бачук
Аліна Ольхович
Аліна Ольхович
Вікторія Бруцька
Вікторія Бруцька
Анна Яблучна
Анна Яблучна
Придбати книжку знайшлось чимало охочих
Придбати книжку знайшлось чимало охочих

Василь БІДУН, Луцьк

Автор фото: Василь БІДУН