Особливості транспорту у Відні: таксі, велосипед

транспорт у Відні

транспорт у ВідніОтже, ви вирішили відвідати Відень і помилуватися пам’ятками міста. А тому скористатися транспортом буде просто необхідно. Прекрасною альтернативою міському транспорту може стати велосипед або таксі. Зручність першого – невисока вартість, а переваги другого очевидні, проте за це доведеться платити. Але щоб скористатися цими двома видами пересування все ж необхідно знати деякі нюанси.

Для велосипедистів у Відні передбачена безліч спеціальних доріжок. Та і пунктів прокату досить багато (61), а оскільки вони автоматичні, то і працюють цілодобово. Тому орендувати велосипед не складе особливих труднощів. Система попросить реєстрацію за допомогою кредитної карти, з якою списується 1 євро на ваш рахунок.

За умови використання одного велосипеда більше 1 години ці гроші спишуться з рахунку, проте, проїздивши на ньому менше години, вони зберігаються. Здавши цей транспорт вчасно, і узявши його хвилин через 20, знову можна годинуїздити безкоштовно. Триваліші поїздки (2-3 години) коштують 2 євро, а четвертий час, як і подальші, обійдеться в 4. Зареєструватися можна і через інтернет, заощадивши час. А купивши карту (для велопрокату), орендований велосипед коштуватиме лише 2 євро в добу. Особливо зручно використовувати цей варіант для оренди декількох пересувних засобів.

А ось голосувати на дорогах Відня марно. Тут прийнято викликати таксі по телефону або брати його на стоянках. Допомогти при замовленні машини можуть зробити, наприклад, на ресепшены готелі. А найчастіше припарковані таксі на стоянках біля великих готелях або біля аеропорту. Кілометр поїздки коштує 1.2 євро (іноді можуть узяти за посадку 2.5 євро). У нічний час, свята і вихідні таксі коштує дорожче.

P.S. Кстати, если вам вдруг понадобиться такси в украинской столице, то лучше всего вызывать его по телефону, поскольку самое дешевое такси Киев таким обойдется в 2-3 раза дешевле чем, если бы вы уточняли у стоящего таксиста в городе (особенно актуально для иностранных туристов).