Трагедія українсього народу

Трагедія українсього народу

Трагедія українсього народуУ чому полягає трагедія українського народу? Приблизно до 9 класу, я думала, що проблема нашого народу полягає в тому, що нас як тих бідних, нещасних, загнаних псів постійно цькували, соромили, забирали свободи, тощо. Але давайте на чистоту, ми не єдині в цьому світі кому прийшлось не солодко. Не  одних українців запрягали в ярма, втоптували у бруд. Таких народів – безліч. Винити у всіх бідах які спіткали Україну когось окрім нас самих  – егоїстично, неправильно. Так,  історія обійшлась з нами гірко, жорстоко, але що заважає нам, українцям, зараз, у часи «великої демократії», відстоювати свої погляди? Що заважає кожному середньостатистичному громадянину, у час, коли майже всі історичні документи відкриті, хоча б трошки вглибитись у свою історію? Якщо раніше у нас була гарна відмовка типу  – « ЗАБОРОНЕНО». Що ж зараз? Чому у часи «застою», коли дисидентський рух в Україні знову почав відроджуватись, він потерпів такого страшного краху? Через те, що бідну інтелігенцію витравлювали?  Чи може через те, що на рух який міг би огорнути всю країну і, можливо, досягнути такої бажаної незалежності власними силами раніше, аніж  у 1991 році,  з мільйонів, піднялись тисячі? А примусити мовчати купку людей куди простіше, аніж усю країну.

Не дарма Довженко у своєму творі « Україна в огні» висвітлював ті страшні події війни. Коли, здавалось, кожна українська душа повинна стояти один за одним. В дійсності ж виходило, що коли солдати йдуть з бою, несучи на руках важкопоранених друзів, проїжджаючі вантажівки , за кермом яких були свої співвітчизники, відмовлялись підвозити тих,  хто потребував допомоги, силкуючись  на заборону когось там, хто зверху. Що серед українців був найбільший відсоток поліцаїв,  які зраджували своїх рідних. Трагедія нашого народу полягає в тому, що маючи таку внутрішню силу, мужність, яка була висвітлена автором, ми вмикаємо її тільки тоді, коли ворог вже тримає нас на прицілі автомату. Хіба не через це стільки молодиків пішло на «гарматне м’ясо»?  Так, безперечно, ми виграли цю війну. Хоча, чи можна виграти війну? Коли, що з одного боку, що з іншого було вбито мільйони. Чи хіба ті страшні материнські сльози  були лише у радянських жінок? Війна – трагедія націй. Вигнавши зі своєї землі німецьких окупантів, через декілька років наша земля буде потерпати від « старшого брата». Хто переміг у цій війні? Україна, українці? Сумніваюсь.

Та поки «старший брат» не тримає нас на прицілі, а просто дає, знаєте, такі братерські, смачні стусани. Ми тихесенько, похнюпившись, будемо плакати у куточку і проклинати його, як та Сашкова бабця  у кіноповісті «Зачарована Десна», святою паскою, наприклад.