Знайомтесь – той-тер’єр!

той-тер'єр

той-тер'єрЯк відомо, собака – найкращий друг людини. Приручивши диких предків цієї тварини багато століть тому, людина отримала собі надійного захисника й помічника, істоту, з якою ніколи не буде сумно.

Сучасні свійські собаки багато в чому відрізняються від своїх диких родичів. Напевне, людина де в чому потурала своїй манії величі, коли почала виводити нові породи собак, але саме через це бажання експериментувати ми маємо таке різноманіття порід. Через це різноманіття, що означає багатство форм та мастей, поведінки та звичок, ми бачимо, як розведення конкретних порід собак стає прибутковим бізнесом!

Різним людям подобаються різні породи собак, для когось немає нічого кращого ніж йоркширский терьер, комусь довподоби вічарки але той-тер’єр, як на мене – одна з найбільш цікавих порід собак. Цікава вона, передусім, тим, що поєднує в собі невеликий розмір (що видно з назви: toy (з англ.) – іграшка із норовом справжнього бійцівського собаки. Цим пояснюються деякі цікаві звички собак цієї породи.

Купуючи (приймаючи в дарунок) той-тер’єра, пам’ятайте, що невеликий розмір собаки ще не означає відсутність характеру. Так, це найменший у світі – але тер’єр! І вам доведеться не раз у цьому переконуватися, спостерігаючи за його витівками. Важливо змалечку (з перших місяців життя) привчити вашого нового улюбленця до елементарних команд типу: «Місце!» (бажано, щоб це був конкретний куток у кімнаті), «Фу!» (щоб відучити собаку робити те, що не подобається вам і т. ін. Зрештою, дресирування собаки (і той-тер’єра зокрема) якраз і потрібне для того, щоб ваш вихованець відчув – тут хазяїн саме ви і вас треба слухатись! Інакше той-тер’єр іще не раз «сяде вам на шию»… Чого варта лише сама потреба бути в русі! Той-тер’єр за темпераментом – точно не флегматик; його бажання цілими днями гратися може внести серйозні корективи у ваш вільний час…

Грати з собакою – значить і дресирувати його, і давати вихід його невичерпній енергії. Той-тер’єр може годинами бігати по кімнаті за іграшкою, яку ви йому кинете і нітрохи не втомиться! При цьому він буде гарчати і не відпустить здобич, якщо ви спробуєте її забрати. Це не означає, що забрати іграшку в той-тер’єра неможливо; просто його характер помножений на силу зубів дасть вам зрозуміти, що це буде непросто… Через це не раджу купувати той-тер’єру м’які іграшки, особливо з синтетикою всередині; краще, хай вони будуть із гуми чи всяких мотузок. Також купуйте в зоомагазині спеціальні кістки з хрящів і сухожиль. Якщо вашому тер’єру не буде що погризти – він буде гризти все підряд!
Зате деякі звички цього милого створіння будь у кого викличуть посмішку. Наприклад, моя собачка любить прийти до мене вранці і «вмивати» мене – облизувати очі, вуха і навіть… почистити мені язиком у носі. Правда, вона може довго гавкати, почувши незнайомий звук – і гавкати навіть серед ночі! Тут уже треба вживати заходів – прикрикнути на неї, або взяти на руки.

Отже, якщо ви прочитали це і впевнені, що впораєтесь із вихованням такого своєрідного створіння – бажаю вам успіхів! Зрештою, не тільки ми дресируємо своїх собак – вони теж виховують нас.