Темна сторона трансформерів

29.06.2011 в Україні стартував показ стрічки “Трансформери 3: Зворотний бік Місяця”, як вже стає загальноприйнятною – у форматі 3D. Не пошкодувавши грошей я все ж пішов на показ у прем’єрний день, і забігаючи на перед скажу, ні краплі не каюсь у скоєному. Навіть якщо це було не в львівському кінотеатрі торговельно-розважального комплексу “Kinda Close Leopolis”, як говорить один шановний кінокритик ;)

Третіх трансформерів дуже очікував, настільки, що проторочив друзям всі вуха цим. Підстав для цього було декілька. Для початку, попередня частина привчила дивитись фільми в кінотеатрах, хоча б через звуковий супровід, ефект оточення і чудову атмосферу, створюваному іншими глядачами(це вже як пощастить). А звук у Трансформерах заворожує вже при появі зображення емблеми Paramount. По-друге, продовження історії про автоботів та захопливі трейлери виглядали багатообіцяюче. Принаймні найменше очікування справдилось — батькам Сема Вітвікі не відведено настільки багато екранного часу, як в другій частині, коли там круте мочилово й ці придурки посеред кадру лізуть куди їх не просять. Це  найбільше бісило, й схоже сценаристи не ризикнули повторити такий прийомчик знову. Дяк їм за це.

Сюжет — це річ за яку у рецензіях свіжих фільмів авторам ламають руки, тож намагатимусь зберегти собі здоров’я, а глядачам — захоплення від перегляду стрічки. А там є чим замилуватись, навіть відкинувши неймовірні спецефекти. Поки не визначився чи заносити до останніх крихітку Роуз Хантінгтон-Уайтлі, що грає нову подружку головного героя — Сема. Хоча їй достатньо робити красиві рухи красивим тілом, але щось в ній таке є. Вона не тільки крутить хлопцем, а ще й усіма хто їй трапляється на шляху, в тому числі й десиптиконами. Вони ж залізні, чим вона їх могла взяти?

Можна подумати це фотосет. Насправді це реальний кадр з фільму.

З дрібних недоліків можу відмітити автобота-професора з відповідним йому пенсне діоптрія +5 та лисиною до шиї, котрий дає декілька гаджетів у поміч Сему та Ко. Невже прибульці з таким інтелектом і рівнем розвитку технологій аж настільки банальні, щоб не можна було це вплести у сюжет якось плавніше.

Та це вже придирки, бо у фільмі купа жартів, навіть…тс… про шлеперів :) Схоже мем прижився, а команді української озвучування як завжди п’ятірка з жирнючим плюсом за чудову роботу. До речі, а це вже третя причина піти в кіно.

Розкриваючи спойлер, можна додати що в стрічці є також Чорнобиль. Хто дивився Ґодзіллу, відчує легке дежа-вю. Навіть черв’ячки будуть. Один :) Ну все-все більше ні слова. Ну окрім вступної частини фільму, що заслуговує окремої згадки. Неймовірні краєвиди Кібертрону, викликає одне відчуття — Матриця програє Трансформерам, хоч щось від першої таки тут є. А історія висадки людей на Місяць вдало поєднана з кінохронікою чи імітацією під неї, сюди ж приплетено вбивство Кеннеді, теорія світової змови й ще купа всякого. Для легковірних існує небезпека купитись. Принаймні, я купився на чудовий фільм.