Табачника геть!

“Табачника геть”, – саме під таким гаслом 23-го березня проходила АнтиТабачна кампанія у Львові. Студенти університетів імені Івана Франка та Львівської Політехніки оголосили протест проти призначення Дмитра Табачника міністром освіти і науки. Молоді люди створили живий ланцюг, що з’єднав Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет “Львівська політехніка” та головний залізничний вокзал. Кількість людей сягала 10 тисяч!!! Студенти тримались за руки і рухались однією шеренгою проголошуючи фрази на зразок “Табачника — геть!», «Табачник – не міністр!», “Бандера — наш герой”, “Слава Україні — героям слава!”. В руках тримали плакати із перекресленими фото Дмитра Табачника та іншими “жартівливими” фразочками. Серед них були такі : “ Табачник — не міністр”, “Табачник — учень проФФесора”.
Геть Табачника. Ланцюг у Львові

Головною інтригою дійства була залікова книжка, яка ніби-то належить Табачникові. Її передавали від початку ( ЛНУ ім. І. Франка), до кінця живого ланцюга ( головний залізничний вокзал), утвореного студентами. Заліковка була виготовлена за зразком справжньої залікової книжки українського студента, проте розміри її були набагато більшими – метр на півметра. Документ розповідав про те, що Дмитро Табачник навчався у “Національному університеті українофобства”, а також там вказані предмети, які ніби-то складав міністр. Серед предметів були :

1.«Основи казнокрадства».
2.«Налапукладство».
3.«Історична містифікація».
4.«Дешева політична клоунада».
5.«Архівосвистолисто».
6.«Русифікація».
Табачника геть. Львів

Цікаво те, що з усіх вказаних предметів Табачник отримав “відмінно”. Залікову книжку почали передавати о 13.30, а близько 15.00 вона дісталась головного вокзалу. Опісля організатори дійства відправили її потягом до Тернополя, давши змогу тернопільським студентам ознайомитись з навчальною успішінстю Дмитра Табачника.

Також за добровільну відставку Табачника виступила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

12 березня депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Табачника.
Табачника геть. Львів

До чого ж приведе така активність українських студентів? Сьогодні вони показали всій Україні, як треба відстоювати свободу слова та свободу вибору. “Ми не вважаємо себе королями. Але якщо зробити продуманий хід пішаком, то перемога буде у наших руках”.

Хочеться закінчити статтю словами з пісні гурту “Мері” про Львів : “Місто, що навіть рабів може зробити народом…” А як вже воно буде покаже час…

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.
 • Olya

  Таке відчуття, що політики починають думати тільки тоді, коли бачать акції протесту…

 • TasiaLviv

  правильно, молодці!
  Підтримую, ТАБАЧНИКА ГЕТЬ !

 • Ну, я відразу бачу, що Львів на сайті) дух відчувається….

 • Dianka

  До Франківська заліковка приїде чи нас оминуть, як це трапляється? :-)

 • Олю, не можу погодитись з тобою повністю, але частково ти права. Політики думають “стадами”… така вже вона наша влада…але є й хороші…не скажу, що хороші, але хоча б терпимі політики. Мабуть завтра, вони втратять свої посади, бо Янукович не дозволить таким людям керувати…

  Діанко, до Франківська , мабуть , не завітає. Спочатку планували повохити заліковочку всією Україною, але то надто довго буде. Час – це гроші. З Тернополя – поїде в Київ…

 • О супер молодець. Якраз хотів дізнатись що там було. Зростає нова інтелігенція, створюються нові політ. сили з нової розумної молоді. Може все це акомулюється і переросте у переворот.

 • Тарас

  Не тільки дух Львова. Такого українофоба мало хто поважає і потребує на посаді міністра!

 • Повага повагою, а от міністр освіти повинен відповідати певним вимогам, критеріям. А я казалось на мітингу, він “син проФФесора”))))

 • По-перше це показуха є Табачник який виступає по телевізору, а є Табачник міністр.
  По-друге комусь краще стане що той Табачник пійде. Де гарантія того, що замість нього буде хтось краще. Ну можливо не буде видавати перли по зомбоящику і цим заробляти популярність у певних колах, але звідки ви взяли, що він буде належно працювати як міністр. Чомусь про це ніхто не думає, а клюють лише не дешеву ярку приманку-показуху.
  Раніше треба було думати…

 • MrChex

  круто… але гірше нашої освіти не може бути :) коли в час інформаційних технологій мені впарюють непотрібну інформацію, котру при бажанні можу знайти зі свого мобільно за 10 хвилин…

  Але бажання відмінити ЄГЕ – це тупо. Антиукраїнські висловлювання у минулому? Ви послухайте азарова, що навіть Української не знає… подивимось, що буде далі…

 • Україну творимо ми! І якщо ми вірити не будемо, то хто ж повірить?

  Я проти протестів, вважаю , що треба вирішувати проблеми іншим шляхом. Але БЕЗМЕЖНО ЩАСЛИВА, що студентам не байдуже, що вони цікавляться, що вон гуртуються, що вони не мовчать…

  Не буду ні з ким сперечатись. У кожного своя думка.

 • Dianka

  Я погоджуюсь з Панченко, що ніякої гарантії ніхто не дасть нам, що замість Табачника буде хтось кращий. Але ми і не дізнаємось, якщо він буде і надалі на цій посаді. Я вважаю, що Табачник – це аж ніяк не та людина, що повинна обіймати посаду Міністра освіти і науки. Хоча і кращих варіантів я теж зараз не зможу назвати.