Табачника геть!

“Табачника геть”, – саме під таким гаслом 23-го березня проходила АнтиТабачна кампанія у Львові. Студенти університетів імені Івана Франка та Львівської Політехніки оголосили протест проти призначення Дмитра Табачника міністром освіти і науки. Молоді люди створили живий ланцюг, що з’єднав Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет “Львівська політехніка” та головний залізничний вокзал. Кількість людей сягала 10 тисяч!!! Студенти тримались за руки і рухались однією шеренгою проголошуючи фрази на зразок “Табачника — геть!», «Табачник – не міністр!», “Бандера — наш герой”, “Слава Україні — героям слава!”. В руках тримали плакати із перекресленими фото Дмитра Табачника та іншими “жартівливими” фразочками. Серед них були такі : “ Табачник — не міністр”, “Табачник — учень проФФесора”.
Геть Табачника. Ланцюг у Львові

Головною інтригою дійства була залікова книжка, яка ніби-то належить Табачникові. Її передавали від початку ( ЛНУ ім. І. Франка), до кінця живого ланцюга ( головний залізничний вокзал), утвореного студентами. Заліковка була виготовлена за зразком справжньої залікової книжки українського студента, проте розміри її були набагато більшими – метр на півметра. Документ розповідав про те, що Дмитро Табачник навчався у “Національному університеті українофобства”, а також там вказані предмети, які ніби-то складав міністр. Серед предметів були :

1.«Основи казнокрадства».
2.«Налапукладство».
3.«Історична містифікація».
4.«Дешева політична клоунада».
5.«Архівосвистолисто».
6.«Русифікація».
Табачника геть. Львів

Цікаво те, що з усіх вказаних предметів Табачник отримав “відмінно”. Залікову книжку почали передавати о 13.30, а близько 15.00 вона дісталась головного вокзалу. Опісля організатори дійства відправили її потягом до Тернополя, давши змогу тернопільським студентам ознайомитись з навчальною успішінстю Дмитра Табачника.

Також за добровільну відставку Табачника виступила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

12 березня депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко зареєстрував у парламенті проект постанови про звільнення Табачника.
Табачника геть. Львів

До чого ж приведе така активність українських студентів? Сьогодні вони показали всій Україні, як треба відстоювати свободу слова та свободу вибору. “Ми не вважаємо себе королями. Але якщо зробити продуманий хід пішаком, то перемога буде у наших руках”.

Хочеться закінчити статтю словами з пісні гурту “Мері” про Львів : “Місто, що навіть рабів може зробити народом…” А як вже воно буде покаже час…

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.