Сила слів

«Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування.»
А. Сент-Екзюпері

«Якщо людині сто разів сказати, що вона свиня, то та почне хрюкати» – не знаю кому приписати цей вислів, тому вважаймо його народною мудрістю. І справді, інколи словом можна досягти набагато більшого результату, ніж ділом. Майстерність спілкування – яка вона і як нею оволодіти?

Перше, що ти повинен (на) зробити — це справити гарне враження на людину. Саме у перші 30 хвилин спілкування у нашому мозку фіксується інформація про людину, з якою спілкуємось. Звісно, ця думка потім багато разів трансформується і лише з часом формується повне враження про людину.

Що ж зробити такого, щоб тебе сприйняла компанія?

Правило перше ( важливе) : усміхайся. Ні, не треба «ржати» є на те причина чи немає. Просто мило усміхайся. Усмішка ж нічого не коштує, але дає багато. І якщо ти не маєш чим поділитись з іншими — поділись своєю усмішкою.

Правило друге ( стандартне) : будь гарним слухачем. Людина, яка з тобою розмовляє понад усе цікавиться сама собою, своїм баченням проблеми та своїми бажаннями, а не твоїми справами. Цікавлячись життям людини, ти автоматично зацікавлюєш її собою. Пам’ятай про це, коли розпочинатимеш розмову.

Правило третє ( обов’язкове) : поважай думку іншої людини. Ніколи не кажи фраз на зразок «Ви неправі». Такі вигуки найчастіше сприймають як особисту образу. Як уникнути суперечок? Наведу простий приклад — фараон Єгипту Ахтой дав своєму синові одну життєву пораду, яка і сьогодні не втрачає цінності : «Будь дипломатичним, синку. Це допоможе тобі добитися свого».

Правило четверте ( продовження третього) : не критикуйте. Починати дружбу ( чи стосунки) завжди потрібно з похвали та чесної високої оцінки. В перші дні знайомства з людиною вкажіть їй на її плюси, на хороші риси характеру і таке інше.

Правило п’яте ( загальне) : завжди будь щирим. Ніколи не обіцяй того, чого не зможеш виконати. Варто забути про користь для себе і почати думати про користь для ближніх своїх. А якщо вже не можеш без того. Щоб отримати вигоду у ситуації, то навчись зіставляти користь для себе з бажанням іншої людини.

Правило шосте (останнє) : перестань хвилюватись! Найпростіший спосіб цього досягти — маніпулювання власною свідомістю : думай, що ти впевнений у собі і ти ним станеш. Знайди себе і будь собою!

Як бачите, шлях до самовдосконалення не такий вже й складний, головне — бажання. Можу сказати з власного досвіду, що у житті щастить тим, хто любить життя. Або так :» Навчись любити життя і воно полюбить тебе». Якщо тобі дістався лимон — зроби із нього лимонад! Намагайся нести людям позитив і гарний настрій — вони відповідатимуть тим самим. Для того, щоб привернути до себе увагу не обов’язково одягатись у яскраве вбрання, викрикувати матюки і робити ще деякі безглузді вчинки. Варто просто бути собою і пам’ятати : ти у цьому світі один (на) така і більше нема схожих на тебе, ти особистість, яка може всього добитись сама! Ти цікава і розумна ( а головне, впевнена в собі), людина! Життя дається лише раз — насолоджуйся ним сповна!

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.