Священні гори

Гора Святого Патріка

Гора Святого ПатрікаНапевно, було б важко уявити собі людину, яку ну хоч трохи не манили своєю величчю і вічною красою гори. Хіба не заманливо поглянути на світ не з звичайної точки зору, знизу, а піднятися на максимальні доступні людині висоти, бути ближче до непізнаного, може бути навіть до самим богам.

Тільки от чому саме гори, а не дерева, не річки, ні що – небудь інше володіють настільки високим рівнем святості? Будучи найяскравішими рисами місцевого пейзажу, гори завжди будили в душах людей дивні почуття. Вікові кряжі в туманному серпанку, покриті снігом вершини, блискучі в світлі місяця, золоті відблиски сонячних променів, розповзаються по гордовитим вершин – вся ця неземна краса породжує завісу таємничості і численні легенди. Гори уособлюють собою сили, непідвладні контролю людини, втілення захоплення і вящего страху.

Традиційно люди асоціювали гори з місцями священної сили, вищого розуму і наділяли їх якимись чарівними і надприродними властивостями. Синай і Зіон в Азії, Олімп в Греції , Кайлас в Тибеті, Тянь Шань в Китаї , Фудзі в Японії , Піки Арізони – всі ці об’єкти отримали популярність не тільки як географічні об’єкти, але і як знакові образи багатьох світових релігій. Представники всіх світових релігій дивляться на гори як на земне втілення своїх найбільших вишукувань.

Навіть сьогодні в сучасному світі гори виступають в якості символів вищих людських ідеалів і сподівань. Підйом на гору Еверест і інші найвищі піки світу є акт надсили, спроба людини розсунути рамки свого життя.

Оточені хмарами, занурені в туман гори здаються прибульцями з іншого світу, якийсь інший силою, чия суть залишається незбагненною, тобто священної. Темні ліси, що покривають схили, гострі кромки скель, безкраї блискучі льодовики – все це породжує думки про інших світах, недоступних людині. Серед цієї чудової, але якийсь неживий краси, в ущелинах, на порожніх плато може жити лише створення, наділене неординарними здібностями, хто-небудь подібний богам. Може це служило причиною того, що так багато людей намагалося підкорити неприступні гори. Хоча можливо люди полювали за цим неповторним почуттям, яке виникає у людини, яка зробила біля краю світу. Сьогодні кожен може випробувати на собі силу великих гір, просто відправившись в подорож.

Гора Агунг, Балі
Гора Агунг (3148 м.) – сама священна гора на Балі, це діючий вулкан, останній раз вивергався в 1963 р., дивно, але потоки лави зупинилися в декількох ярдів від дверей храму Богині матері, розташованого на схилах священної гори.

Гора Святого Патріка, Ірландія
Гора Святого Патріка розташована поруч з містом Вестпорт в графстві Мейо. Кожен рік на гору піднімається більше мільйона пілігримів, щоб помолитися біля зведеного на вершині хреста і накласти на себе покуту (в цих цілях люди піднімаються на гору босоніж, ступаючи по гострим гірським породам).

Гора Фудзі, Японія
Гора Фудзі вважається священною завдяки синтоїстській богині, чий храм розташований на вершині гори, це одне з головних святилищ цього релігійного напряму. Гора отримала свою назву по імені буддистської богині вогню, вважається, що гора є свого роду воротами в інший світ.

Гора Кайлас, Тібет
Це одна з найвищих вершин в Гімалаях, вона розташована неподалік від витоку річки Ганг, а тому шанується відразу індусами, тибетськими буддистами і айнами. Буддисти вважають, що гора являє собою гігантську Мадалена (місце проживання божеств) і вважають підйом на неї злочином проти її святості.

Гора Небо, Йорданія
Вважається, що гора Небо – та сама гора, з якої Мойсей побачив обітовану землю, тут же за легендою знаходиться місце його поховання, сьогодні це один з найважливіших об’єктів паломництва християн.

Гора Шаста, США
Священна гора корінних американців, сьогодні була перекваліфікована в священний оплот нових американських релігійних навчань.

Гора Синай, Єгипет
Не дивлячись на те, що гору Синай настільки часто зображують на іудейських релігійних творах мистецтва, вона як і раніше залишається одним з головних місць паломництва християн.

P.S. Если вы ищите отдых попроще и главное для вас расслабиться подальше от города, тогда путевки в пятигорск на май месяц лучше бронировать и покупать заранее. На майские большинство мест в санаториях будет занято.