Свобода слова

Свобода слова

Свобода словаПраво на власну думку безперечно повинно існувати, у цьому і уся суть свободи слова. І тоді, будемо ми чи ні совісними людьми, чи будемо відстоювати свою точку зору, тримати слово і захищати його, залежить від наших прав людини. Права є. Вони усі записані у Конституції України, але згодьтесь їх важко здійснювати. Для їх здійснення, потрібно мати гідну волю, мужню совість і достатньо сили, щоб спиратись на цю совість. Звісно, що громадське суспільство не виросте за один тиждень чи за десять років, це потребує багато часу.

Впершу чергу свобода слова – це так зване право вільно висловлювати свої думки, як в усній, так і в письмовій формі. Власне, для мене свобода слова, це як щось святе. Адже ми – журналісти маємо керуватися цими словами. Вільно викладати свої погляди через газети, журнали та інші ЗМІ. Повинні усім єством дотримуватися і прагнути до свободи слова – можна сказати, що це один з невід’ємних атрибутів людини.

Свобода слова поширюється по усіх сферах діяльності, але найважливішим є для журналіста. Тут важливим є ставити перед собою ціль і боротися за її здійснення. Але я вважаю, що абсолютна свобода не можива, адже існуюють так звані закони суспільства. Хоча, законодавство України забезпечує широкі можливості для творчої реалізації журналіста, гарантує йому право на свободу слова, преси та творчості, визнані міжнародними нормами й закріплені в міжнародних правових документах.

Але чи це дійсно так? Думаю кожний громадянин знає, що 100% свободи слова немає і не було. Існує думка, що преса – це так звана “четверта влада”, не заперечую, що частину справжньої свободи слова преса висвітлює, і звісно є справді люди, які не бояться жодних тортур, вони усім єством за свободу! Але ж є велика кількість випадків, що влада, придушує нашу свободу слова, і ми втрачаємо віру. Але стосовно мене, я буду усіма силами прищеплювати оточуючим бажання справжньої свободи слова. Висвітлювати у всіх можливих сферах, і показувати, що свобода слова може дихати на повні груди, не боячись повалиння чи гноблення.