Субкультури – можливість самореалізуватися чи втекти від світу?

Який чудовий, насичений подіями вік для кожної людини. Сила-силенна енергії, емоцій, нових вражень, відчуттів. Молода людина наче та губка- вбирає в себе все більше усього з навколишнього середовища, і як не сумно, та не завжди хорошого. У кожного наче є сценарій, за яким потрібно жити. Та він складений зовсім не власними думками і бажаннями, а все написане життєвим досвідом батьків, адже вони знають як краще. Можливо і знають, а можливо ні.

Кожен творить своє життя власними руками, і якщо хтось втручається у цей процес, то молода людина починає шукати свій новий шлях або ж намагається усамітнитися від світу цього! Отак і стають все більш популярними молодіжні субкультури, поняття яких остаточно нікому не відоме. Що ж це все-таки: ще одна можливість самореалізації чи бажання втекти від навколишньої дійсності?

Кожна субкультура має свої відміності і більшість з них не становлять загрози для суспільства та їх об’єднує неординарність поведінки, відмінний зовнішній вигляд від інших, та зовсім чужий для оточуючих погляд на світ, що дуже часто зовсім не відповідає реальності. Сплеск емоцій, молодої енергії, бажання пізнати все і якнайшвидше, можливість жити так як хочеться, та якої на жаль немає. Так, вона зникла із тими щоденними проблемами, труднощами. Молода людина, наповнена цими романтичними переживаннями, не бажає розуміти фатальної для неї в той момент реальності. Так виникає величезне бажання, яке переслідує її щоденно – зникнути, втекти від тих питань, які потребують негайної відповіді.

Одного чудового ранку, залишивши записку батькам із словами: “Дякую за все, але тепер я буду жити так, як я хочу”, ця збентежена і водночас романтично налаштована на нове, сповнене пригод життя дівчина чи сповнений новим відчуттям свободи хлопець, вирушає у пошуках себе. Ви думаєте, що він справді блукає по світі, шукаючи себе? Звичайно, що ні. Усе закінчується набагато простіше, без особливої романтики – усі старання рідних зробити найкраще для своєї кровиночки цей молодик промінює на сумнівні компанії, постійні тусовки у кращому випадку із спиртним, а у гіршому із наркотикми. І це дуже сумно.

На даний момент молодіжні субкультури стали настільки популярними, що інколи просто спостерігаючи за оточуючим світом помічаєш,що молодих цілеспрямованих людей залишилося дуже мало. Всі поринули у якусь безодню ілюзії та любові до незрозумілих речей. Замість того, щоб читати книги чи просто спілкуватися між собою на різні цікаві теми, більшість молодих людей обмежує своє коло спілкування. Все менше люди присвячують поезію та співають пісень, все менше з нас не отримують насолоди від тих хвилин спілкування із рідними людьми. Тому й шукаємо цю насолоду у певній субкультурі.

Мене вражає, з якою іскоркою в очах моя подруга говорить про готів, про їхній стиль виділятися з-поміж інших, любити і цінувати те, чого не вміє проста людина! Та мені здається, що це звучить доволі пафосно, адже це насправді зібралася групка людей, які прагнуть виділитись. “Ні, ти не розумієш, – продовжує вона, – вони дійсно щасливі разом!” А мені зразу ж постає в уяві їхнє щире спілкування – якесь підземеля або ж кладовище, де молоді, сповнені натхнення люди здійснюють які-небудь свої ритули і обмінюються думками про щастя. А свою подругу я розумію – вона закохана у одного симпатичного гота, який до того ж дуже красномовно говорить. Всі ми дівчата слабкі перед такими непересічними особистостями. Я лише застерегла її бути обережною.

Ось так, мабуть, стається з багатьма. Лише потім приходить усвідомлення реальності, але тоді вже може бути пізно. Субкультури руйнують наше суспільство, привносять ще більшу кількість проблем, яких нам і так вистачає. То, можливо, згадаємо про помірну стриманість та розсудливість, високоморальні норми поведінки, яких так не вистачає українцям. Чому ж нам не взяти приклад із ментальності інших народів, якщо наша ментальність породжує лише ілюзію на краще, але аж ніяк не прагнення та старання щось змінити?

Изображения из серии фото любовь – милое сочетание: фото и романтика. Лучшая подборка фотографий.
 • В вас якесь дуже стереотипне уявлення про субкультури. Якщо по вашому готи збираються на цвинтарях, то сатаністи взагалі напевне спілкуються з люцифером, правда? А насправді, вони взагалі відкидають будь-яку віру в надприродні сутності, і базують свою філософію на об’єктивізмі, Ніцше, творчості Джека Лондона (особливо “Мартіна Ідена”, хоча це й виявляється критика подібної філософії). Просто ззовні видно тільки зовнішнє.

  P.S. Я знаю що я злосний, але якщо хочете можете покритикувати мою таку саму нубську думку про субкультури тут: http://bunyk.wordpress.com/2010/12/27/my-essay/

  • Мені теж ця стаття здалась трохи стереотипною та думка автора має право на існування. Цікаво, якої думки наші читачі?

 • FotoMax

  а як на мене то дужже цікава стаття, сам раніше страдав цим, це у мене припало на 13-15 років, з ким я тільки не “тусувався” спочатку з панками( необмежені дози алкоголю, постійні “сейшини” (ті самі концерти де наород ужирається та двіжує) потім були емарі, то взагалі стрьомно особливо натрапити на гопів, но з ними я надовго не затримався, нуу і на завершення, скейтери, я б сказав вони ті самі панки…_)
  нуу а на даний момент я одумався, повністю змінив свій світогляд, зокрема, повністю зав*язав з алкоголем, та живу своїм життям!
  на даний момент вважаю що субкультура та секти це майже одно і теж..!

  • Субкультури – це перш за все самовираження та пошук себе, що дуже властиво і необхідно молоді.

 • nika

  На мою думку, людина яка написала цю статтю нічого не знає і не розуміє про субкультури! кожен  має право на самовизначення і не варто вважати, що люди,які належать до субкультур є менш вихована та освітченими !

 • просто людина

  взагалі,у мене виникло багато різних думок,щодо даної статті,з одного боку — намагання показати жахливість становища підростаючого покоління,з іншої — абсолютне не бажання бачити позитивні аспекти,стаття сповнена криком про допомогу молодим людям,які авторкою показуються ‘мишами в мишоловці’,проте субкультури-це лише засіб самовираження,а її грань кожний встановлює зважаючи вже на людські цінності…

 • Мусій Іра

  Дякую за коменти)))))))) дуже приємно почути від вас критику)))))