Історія створення дзеркала

дзеркало

дзеркалоЗ давніх-давен люди бажали бачити своє відображення. Тому в якості дзеркал використовувались рівно відполіроване срібло та золото, мідь та гірський кришталь. Трохи пізніше в якості дзеркал почали використовувати металічні диски, які були досконало відшліфовані з одного боку до дзеркального блиску, а інша сторона диска була оздоблена різноманітним камінням.

До середини 12 століття у Європі вже використовувалися скляні дзеркала, але вони були далеко недосконалими. Такі дзеркала виготовляли шляхом вливання розплавленого олова на поверхню скла. Але таке дзеркало виходило увігнутим. Саме тому зображення в ньому викривлялося.

Перше плоске дзеркало з’явилося у 16 столітті на острові Мурано. Його створили брати Андрео Доменіко. Майстри розігріли скляний циліндр та розрізали його по довжині. Потім його розкатали на мідній стільниці. У результаті вийшло повністю плоске дзеркальне полотно, яке не викривляло відображення. Французам вдалося трохи вдосконалити та спростити виготовлення скляних дзеркал. Вони розплавлювали скло і відразу виливали його на рівну поверхню.

Венеція вперше почала видавати патенти на винаходи нових методів створення дзеркал. Починаючи з 18 століття у Європі налагодилося масове виробництво дзеркал.

P.S. Сейчас практически невозможно представить себе квартиру без зеркала, точно также как обои для стен используются повсеместно для украшения комнат, квартир и домов, обои можно найти разных стилей и цветов.