Як боротися із стресом під час вагітності?

вагітність

вагітністьЖоден з придуманих способів релаксації не допоможе вам розслабитися, якщо ви не виключите хоч би на час вагітності ті чинники, які примушують вас переживати. Наприклад, якщо у вас нервова робота, то візьміть декретну відпустку з найперших тижнів вагітності, інакше усі ваші спроби набути гармонії і не зашкодити малюкові будуть марні.

7 способів релаксації під час вагітності

Займіться йогою

Помірні фізичні вправи дуже важливі під час вагітності: організм повинен знаходитися в приємному тонусі. Йога – прекрасний помічник для майбутньої мами в спробі розслабитися і набути внутрішньої гармонії. Ви можете записатися на спеціальні курси або ж спробувати домашнє зайняття. У другому випадку слід бути обережною, оскільки невміле виконання може зашкодити вашому здоров’ю.

Подивіться улюблені фільми

Йдеться про ті фільми, які викликають у вас тільки позитивні емоції. Слід відразу ж виключити ті фільми, які примушують вас плакати і переживати за героїв по ходу розгортання сюжету. Кіно має бути веселим: ученими давно доведений той факт, що регулярний сміх – це джерело життєвої енергії людини.

Харчуйтеся правильно

Здавалося б, відмінно розслабитися можна за допомогою улюбленого торта. Але, насправді, вживання “швидких” вуглеводів лише шкодить вашій нервовій системі і викликає нездорову залежність. А ось споживання горіхів, злаків, сухофруктів, бананів позитивно впливає на обмін речовин і підвищує рівень гормону серотоніна, що відповідає за гарний настрій людини.

Поговоріть з близькими людьми

Одним з кращих способів релаксації для вагітної жінки визнані постійні розмови з близькими людьми. Зазвичай емоції майбутньої мами міняються з вражаючою швидкістю, особливо в перший триместр. Дуже важливо вчасно вилити усі переживання, поділитися страхами з чоловіком, мамою або подругою для того, щоб непотрібні тривожні думки не передавалися малюкові.

Побалуйте себе

Дозвольте собі, нарешті, похід в спа-салон, новий манікюр або педикюр, купівлю давно бажаної люстри у ваше затишне гніздечко. Крім того, запропонуєте чоловікові поїздку на море, адже свіже морське повітря робить тільки позитивний вплив на майбутнього малюка. Вагітність – це відмінний привід утілювати мрії в реальність.

Придбайте одяг для майбутнього малюка

Незважаючи на усі забобони, почніть поповнювати гардероб для майбутнього крихітки. Вибір сорочок, комбінезончиків  – це краща антистресова терапія для вагітної жінки.

Почитайте книгу

Ви можете зупинити свій вибір на будь-якій класичній книзі про любов або ж почати вивчення книг з виховання дітей. Пам’ятайте про те, що бути батьками – це нелегка праця, якій треба постійно вчитися.

P.S. Кстати, отличным методом есть общение с такими же беременными женщинами – можете также посетить форум о беременности и родах где есть много интересного. Это и отвлечет вас от забот, и позволит побеседовать с теми, кто вас лучше всех понимает.