Стопудiвка – найкраще місце для культурного відпочинку

Стопудiвка

СтопудiвкаБагатьом відома статистика, що щороку на території України зникає від 100 до 400 сіл… Частина з них “вимирає” через переселення до міст тамтешньої молоді та дорослого населення в пошуках кращої долі та заробітків, через відсутність молодих нащадків та смерть старожилів, через важкі соціальні та економічні проблеми сьогодення…

Але в 43 км від Дніпропетровську в Синельниківському районі завдяки ініціативній групі молоді “К12” старе вимираюче село Раково починає відроджуватися з майже пустиря з 5 останніми (з 1000) мешканцями на сучасний культурно-туристично-мистецький осередок Центральної України. Очолив же цей рух молодий кмітливий хлопець – Дмитро Хозін.

СтопудiвкаСтопудівка” – так називатиметься даний населений пункт, до якого великими групами протягом травневих свят та наступних вихідних їздять та їздитимуть волонтери як з Дніпропетровську та прилеглих міст, так і з інших областей – окрім мешканців колишнього Єкатеринославу допомагали розбудовувати нову культурно-туристичну меку громадські діячі та журналісти з Запоріжжя. Розбивка садів та городів, реконструкція місцевих хат та проведення до них комунікацій, зведення тинів та великої концертної сцени… – це та багато іншого виконується руками завзятої амбіційної молоді.

Стопудiвка“Стопудівка – говорить один з організаторів проекту – Дмитро Хозін, -має стати кращим місцем для культурного відпочинку. Це місце, де можна приємно відпочити душею та тілом. Скоро тут будуть кемпінг та вокально-інструментальна сцена з великою галявиною для глядачів та слухачів. А поживши в хатах-мазанках можна буде долучитися до багатої культурної спадщини нашої Неньки. Окрім того, можна розчистити тутешні ставки, запустити в них рибу, насадити замість сухих дерев фруктові сади та городину – Стопудівка – це місце здійснення мрій.

Окрім розвитку внутрішнього зеленого туризму, планується також в Стопудовці звести наметове містечко та проведення численних етно та екологічних музичних, творчих та культурних фестивалів як за участі провідних та видатних вітчизняних, так й іноземних гуртів та виконавців.

СтопудiвкаБаба Валя (мешканка с. Раково) – “Добре, що молодь обрала наше село… – нехай відроджують, нехай приїздять та живуть подалі від заводів та машин… Залишилося нас тутешніх тільки 5 осіб – я, подруга-сусідка 75-річна, та сусід з дружиною та сином… А колись було наше село великим, налічувало понад 1000 мешканців, та й сини-доньки з міста щотижня поверталися додому, тому завжди ми жили щасливо, наче працьовитий святковий мурашник..

СтопудiвкаЯк сказав Олександр Кахай (громадський діяч, м. Запоріжжя) – “Стопудівка – це місце, де зустрічається любов до всього – попрацювати й позасмагати, поспілкуватися з цікавими людьми та побути наодинці з природою, покуховарити та поласувати польовою кухнею, попалити костри та поспівати бардівських та відомих пісень під гітару… 

Стопудiвка
Стопудiвка
Стопудiвка