Сноркель Парка

Сноркель ПаркаВолодіти цією теплою курткою з помаранчевої стьобаною підкладкою в 1980-і мріяв практично кожен радянський молодий чоловік. Особливо якщо вона була не польського, а «рідного», американського чи канадського, виробництва.

Назва «куртка аляска» вабила чимось північноамериканським. І цілком справедливо, хоча за межами СРСР цю куртку ніхто не називав Аляскою. Прийнята в усьому світі назва «сноркель парка» пов’язують з особливою формою капюшона, який у застібнотому вигляді нагадувала маску водолаза, і національним одягом ескімосів. До речі, ще цю куртку називають анорак, хоча справжній ескімоський анорак, на відміну від парки, надівається через голову і захищає не від холоду, а від вітру.

У 50-ті роки XX століття, коли холодна війна розкидала бази ворогуючих сторін на всіх широтах, за замовленням американських ВПС була розроблена зимова куртка «в три чверті» (до середини стегна) і з глибоким капюшоном, здатна рятувати від температури до – 20 ° С. Штатівські виробники зимового одягу звернули увагу на дешеву у виробництві сноркель парку і купили ліцензію у військових. Так з’явилися аляски різних кольорів і різної якості.Завдяки дешевизні куртки стали дуже популярні. В Англії, наприклад, така куртка була майже в кожного школяра. І до кінця 1980-х сноркель парки асоціювалися на Заході не стільки з армією, скільки з гопниками. Символічно, що Кенні з мультсеріалу «Південний парк» носить саме таку куртку помаранчевого кольору. Репери охоче демонстрували в кліпах улюблений одяг дитинства, що теж не сприяло популярності аляски серед більш забезпеченими людьми.

Втім, деякі хлопчаки виросли і стали зірками шоу-бізнесу та спорту. Наприклад, Ліам Галлахер з групи «Оазис» і футболіст Девід Бекхем. До початку нового століття суспільство змінило своє ставлення до Аляски в кращу сторону, і тепер ця куртка знову зайняла своє місце в гардеробі багатьох чоловіків, правда, у зміненому вигляді: з більш стильним кроєм і без помаранчевої підкладки.

Для виготовлення оригінальної сноркель парки, відомої також під артикулом N-3B, спершу використовувався нейлон, а з середини 1970-х – суміш нейлону і бавовни. Колір тканини був армійський, сіро-зелений, хоча з часом він мінявся під впливом ультрафіолету, і деякі колекціонери зараз володіють куртками майже малинового кольору. Байкову підкладку в 1970-х змінили на синтетичну і, щоб катапультуватися льотчик міг привернути увагу рятувальників, зробили її яскраво-помаранчевою. Дизайн куртки відрізнявся також унікальним капюшоном, який поділявся блискавкою на дві частини, а в зібраному стані повністю закривав обличчя людини, залишаючи лише невеликий отвір для очей.

Зараз купить аляску можливо не виходячи з дому. Багато інтернет-магазинів пропонують на вибіл велику кількість моделей даної куртки, але класичні моделі можливо знайти тільку у американського виробника Alpha Industries.