Стародавні Олімпійські ігри

Олімпійські ігри

Олімпійські ігриВперше Олімпійські ігри були проведені у 776 році до н. е. Єдиним змаганням у перших тринадцяти іграх був біг. Чемпіоном у перших Олімпійських іграх став молодий пекар, який зміг виграти забіг на 190 метрів. В олімпійських змаганнях приймали участь тільки чоловіки. Жінки не допускалися навіть в якості глядачів, тому що спортсмени були оголені. За нагороду чемпіонам слугували оливкові вінки, гілки та оливкове масло.

На вісімнадцятих олімпійських іграх з’явилися нові види змагань: стрибки в довжину, метання диска, боротьба, метання списа. Кулачний бій та змагання на колісницях були додані дещо пізніше 688 року до н. е. Популярним змаганням серед олімпійців був Панкратіон – так звана боротьба без правил. та під час цього змагання заборонялося видряпувати противнику очі та кусатися.

Якщо правила були порушині, то суддя мав право побити порушника палицею. Не було розділення на вагові та вікові категорії. Поєдинок проходив без раундів. Для того, щоб можна було швидко вислизати із «обіймів» супротивника, стародавні греки обтирали своє тіло оливковою олією.

У 394 році н.е  імператором Римської імперії Феодосієм проведення Олімпійських ігор було заборонено. І тільки через 15 століть цю ігри були відновлені.