Сповідь українського емігранта

Нудьгуєш? Не можеш вибрати фільм для перегляду? Блог про кіно — щоденник українською про кiно-, вiдео- i телефiльми: анонси, рецензiї, персоналiї та новини від Вадима Григор’єва.

Ще роки так два тому я й не підозрював, що житиму не в Україні, а дуже далеко від Батьківщини. В цій статті розповім декілька речей з точки зору емігранта та окремого випадку.

Твоє право – заткнутись і мовчати!

Мешканці більшості країн Європи, Американського континенту та інших розвинених країн на відміну від України,  мають право обирати, де жити та куди поїхати. Українцям доводиться проходити ганебні процеси отримання віз. А чому ганебні? В усьому світі люди так люблять волати про свої права та добиватись справедливості. Які ж права має українець серед світової спільноти? Існує “Загальна декларація прав людини” ООН, де в першій статті вказано: “Всi люди народжуються вiльними i рiвними у своїй гiдностi та правах. Крiм того, не повинно проводитися нiякого розрiзнення на основi полiтичного, правового або мiжнародного статусу країни або територiї, до якої людина належить”. Як відомо, держави-члени ООН зобов’язались сприяти виконанню цих правил, а значить, що ніякої юридичної сили даний документ не несе.

Зелене світло і ніхто не “париться”

Ти виїжджаєш, бо так склалось, бо є зелене світло. Оформлюєш документи, заповнюєш чимало всіляких паперів, а також вирішуєш інші організаційні питання.

На момент отримання візи я навчався в одному з національних університетів країни. Для того, щоб розрахуватись з універу, як виявляється, мені треба дозвіл якогось там відділу Міністерства у справах сім’ї та молоді, не зважаючи на згоду батьків. Як у тому народному прислів’ї: “Хотілось, як краще, а вийшло, як завжди”. Чому ніхто не піклується, що в країні такий рівень бідності або стільки молодих людей не можуть поступити до ВНЗ? В кращому випадку загребуть до армії – от і вся увага з боку держави.

Середній палець середньому класу

Моя люба країна дозволила покинути навчання і я міг пакувати валізи за кордон. Разом зі мною з країни їде мама – філолог української мови, доцент, сумлінний платник податків та учасник прогнившої системи хабарів у державних закладах типу “міська лікарня” та інших будівлях з тризубами. Професія моєї мами яскраво цінується лише на українських дипломах, які видрукувані на якісному папері, що доводиться чекати місяці. В тій же Європі вчитель звичайної школи – це представник середнього класу, якого в Україні по суті не існує. Навіщо Україні науковці, коли деякі східні області “відвойовують” статус російської мови? Я ще розумію, в Канаді на певних територіях переважає французька, яка докорінно відрізняється від англійської. Наші політики (я не кажу, що всі) люблять займатись маячнею і часом зрозуміти їх дуже складно.

Статистика тут бреше

За офіційними даними держкомстатистики: у 2010 році з України вибуло – 14 677 осіб, прибуло – 30 810, приріст – 16 133. Як бачимо – країна нічого, а точніше нікого не втратила, а навіть отримала чистими трохи більше 16 тисяч осіб, в порівнянні з тими майже 15 тисячами вибулих. Звісно, що ці цифри явно не відображають реальної картини зовнішньої міграції українців. Взагалі, з 1991 населення України зменшилось на 6 мільйонів та в нас все добре, народжуємо нових емігрантів!

Щури втікають першими

Іноді в мою адресу кажуть, що з потопаючого корабля першими втікають щури. Я погоджуюсь з такими закидами без вагань. Щури працюватимуть в інших країнах, даруватимуть свій талант та вміння і відчуватимуть себе необхіднішими на чужині, ніж у своїй державі!

Післямова

Можливо ця стаття – ще один набір слів про те, як все погано, я не навмисне. Чесне слово, не хотів і далі такого не буде. Так, вище було багато риторичних питань, на які не треба шукати відповідей.

Я планую написати серію статей про Британію, в яких розповідатиму про побут та інші аспекти тутешніх жителів. Якщо в тебе є якісь окремі побажання щодо майбутніх тем – пиши в коментарях. Постараюсь розповісти все цікаве, що знаю про дивну країну на острові. Далі буде цікавіше!

Ищешь мебель в квартиру? Предлагаем купить угловые диваны в Киеве онлайн. Оптовые цены!
Только актуальные новости бизнеса и экономимки, самые рейтинговые новости в Украине и мире – украинский бизнес ресурс.
Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.