Спорт – могила! А де сила?

Опублікуй свою статтю на MOLODI.IN.UA Дізнатись детальніше

А сила – це фізкультура.

Між фізкультурою і спортом є принципові відмінності. Стереотипно мислять приблизно так: фізкультура – це ранкова зарядка, старечі рухи тіла і вечірня прогулянка в парку. Зате, спорт – це серйозні вправи, серйозний розвиток, нормативи і результати.

Існує ще більш шкідлива і не менш стереотипна точка зору: що фізкультура і спорт – це, взагалі, одне і те ж … тільки спорт крутіше :) !

А що ж таке культура? Вікіпедія має сімдесятикілобайтову статтю, протягом якої перелічуються всі значення цього слова, та історію зміни цих значень. Здається, культура – це сукупний досвід цивілізації. Тобто наприклад українська культура – це досвід про те як працювати та розважатись: коли треба сіяти, як будують хату, як вишивати сорочку, як танцювати, та багато інших знань. Так само фізична культура – знання про те, як бути швидким, високим :) та сильним. Це досвід про те як рухатись, дихати, та харчуватись. І цей досвід не набагато новіший за всякі там піраміди…

Bruce Lee

Наприклад кунг-фу, це зовсім не те, що всі думають. Коротко, гунфу (??) означає «досягнення завдяки великим зусиллям» або, наприклад, «гідність», «професіоналізм». Фраза гунфу поєднує ієрогліфи ? (гун), що означає «досягнення» або «заслуга», та ? (фу), що означає «людина». Термін ушу складається з двох китайських ієрогліфів: «у» (?), що означає «бойовий» або «військовий», та «шу» (?), що перекладається як предмет, мистецтво, майстерність або метод. Тобто ушу більш підходить на позначення того, про що всі думають.

Але основне, щоб ви зрозуміли що ж таке культура. Культура це майстерність і досвід підтримувати своє тіло здоровим, сильним, гнучким, швидким, витривалим (і багато інших позитивних характеристик) найрізноманітнішими шляхами.

А що таке спорт? Спорт описати просто, спорт – це змагання. Таким чином наприклад шахмати не мають ніякого відношення до фізкультури (а й справді, де ж фізичність?), зате мають, ще й яке відношення до спорту. Так само спортивне програмування, гонки, і багато інших речей – спорт, але аж ніяк не фізкультура. Щоправда в фізкультурі теж є місце змаганню (наприклад якщо ви бігаєте з другом, така вже природа людини), але змагання не є самоціллю.

Крім того, спорт – це концентрація. Перемога дуже важлива, тому для неї треба витратити всі ресурси. Навіть більше ніж маєш. Аж до втрати здоров’я. Якщо граєш в футбол, то грати футбол років з п’ять, щоб досягти рівня, і якщо здумаєш перейти в інший спорт – тобі знову доведеться витратити багато років на тренування аби хоч чогось досягти.

Професійний спорт – це важка робота. Як будь-яка важка робота, спорт шкідливий для здоров’я, зате дуже високо оплачується. Велика частина людей не доходить до професійного спорту. Велика частина ламається, стопориться фізичними та моральними травмами на перших сходинках. Ще частина просто вмирає. Загалом, виживають тільки одиниці з найсильніших.

Спорт обмежений. Брюс Лі казав “Найкраща форма – відсутність форми, найкращий стиль – відсутність стилю”. А спорт поділений на види спорту доволі чіткими та жорсткими межами правил. Фізична культура ж багатогранна, там мета одна, а шляхів до неї тисячі. Робите що хочете: сьогодні підтягуєтесь, а завтра розтягуєтесь.

Також, спорт це глядачі, шоу, бізнес та гроші. І гроші від реклами. Здавалось би, яке відношення до футболу має пиво? А виявляється офіційний спонсор. Але то таке… Просто важко зрозуміти людей, які дивляться по телевізорі те, чим можна зайнятись самим. Задоволення – не порівнюється.


Текст написаний як частина проекту книги яка збирає інформацію про світову фізичну культуру “Швидше, вище, сильніше!“. До її доповнення, та критики, можете сміливо долучатись і ви.


Продажа подъемников со скидками. Монтаж подъемников Киев. Качественный ремонт подъемников недорого.