Спілкуємось із співробітниками ДПС

співробітники ДПС

співробітники ДПСКожного автомобіліста можуть зупинити на дорозі співробітники ДПС. В такому випадку було б дуже добре знати свої права та обов’язки, щоб вас не ввели у оману і не виписали штраф за те, чого ви не робили. Давайте разом спробуємо розібрати декілька класичних ситуацій, котрі можуть трапитись з будь-ким на дорозі.

Перший випадок: Вас зупиняє інспектор ДПС за допомогою жезла на дорозі. Стаціонарного посту ДАІ немає, інспектор знаходиться біля службового авто. Перш за все Ви повинні зупинитися, керуючись пунктом 2.4 ПДР. В такій ситуації найкраще зупинитися, але з автомобіля не виходити. Заблокуйте двері та попросіть інспектора показати його посвідчення. Перепишіть його ім’я, прізвище, номер жетону, посвідчення. Такі дані можуть потім стати у пригоді, також ви впевнитесь, що інспектор справжній. Спілкуйтесь ввічливо, не йдіть на конфлікт.

Другий випадок: Ви знаєте, що не порушували ПДР, проте інспектор намагається заціпитись за дрібниці. У такому випадку треба знати, що відповідно до пункту 5.5 постанови КМУ (від 14.04.1997) №341 «Про Положення про ДАІ Міністерства Внутрішніх Справ» інспекторам забороняється зупиняти автомобільний транспорт, якщо водій не порушив ПДР або не використовує транспортний засіб у протиправних цілях. В такому випадку спілкуйтесь ввічливо і спитайте чому саме Вас зупинили. Якщо Вам скажуть, що ви не пристебнуть, можете відповісти, що Ви відстебнули пасок безпеки поки інспектор йшов до Вас. Можете нагадати інспектору про постанову.

Третій випадок: глуха ніч, дорога другорядного значення без освітлення, Вас намагається зупинити інспектор у формі, але обстановка виглядає досить підозрілою. Відповідно до пункту 2.4 Наказу МВС України №482 від 30 червня 1998 року, інспекторам забороняється зупиняти автомобілі у темний час доби на неосвітленій ділянці дороги, окрім випадку із проведенням спеціальної операції. У такому випадку рекомендуємо не зупинятись, якщо ви вважаєте, що Вам може щось загрожувати. Проте зупиніться на найближчому стаціонарному посту ДАІ, можливо це був випадок із спецоперацією.

Четвертий випадок: Вас хоче зупинити інспектор у формі, але без жезлу. Знайте, що вимога зупинитися повинна виконуватися інспектором тільки жезлом відповідно до Наказу МВС України №482 від 30 червня 1998 року. У такому випадку продовжуйте їхати далі, це або шахрай або інспектор хоче, щоб ви його підкинули.

П’ятий випадок: поруч із автомобілем ДПС стоїть людина у цивільному і махає Вам жезлом з вимогою зупинитись. Знайте, що водій повинен зупинятись на вимогу інспектора, а не цивільної особи відповідно до пункту 2.4 ПДР. У такому випадку можете спокійно їхати далі.

P.S. Если вы профессионально занимаетесь созданием сайтов тогда можете купить недорогие выделенные сервера в Германии для проектов, которые уже переросли обычный хостинг и имеют определенные нагрузки.