Спасіння потопаючого або Американські серіали в Україні

За останній час у мене склалась думка, що українські канали забули як заробляти гроші . Є золоте правило, яке говорить, що досягти більшого ефекту можна тільки шляхом впровадження модернізацій.  Нажаль для наших каналів воно все ще залишається на межі ігнорування. Вже давно не було на українських теренах якісних продуктів. Ефірний час наповнюють мотлохом настільки, що дивитись телевізор вже просто нестрепно. На рекламах і дешевих серіалах довго не витягнеш…

Але зараз я хотів би зосередити вашу увагу саме на серіалах нашого телебачення. Свою продукцію в Україні знімати нікому, тож доводиться „насолоджуватись” продуктами братів наших східних, які становлять приблизно 90% від усіх серіалів на УТБ. Дешеве, низькопробне російське сміття. Таким російський серіал остаточно стає коли приходить на наше телебачення через півроку після прем’єри у себе на батьківщині. Ефірного часу займають багато, а коштують мало. Наші канали вже по-горло у цьому багні.

Чесно кажучи, таке враження, ніби українські канали склали пакт зі своїми східними братами – за яким Україна перетворюється на ринок збуту російського лайна по знижковій ціні. Тому нашим каналам і не вигідно широко купувати якісні речі західного виробництва(маю на увазі США), бо на їх фоні відкриється уся жалюгідність картини яка склалась на сьогоднішній день.

Ви спитаєте, що саме поганого у російських телесеріалах? Ну по-перше це, як правило,легко передбачуваний і банальний сценарій. По-друге слабенький сюжет. По-третє жахливе переозвучування на українську мову(то вже провина українських телевізійних каналів,навіщо витрачатись на без того вже нікудишній матеріал…все правильно). Де тут повага до глядачів?

Вихід на українське телебачення такого серіалу як „Доктор Хаус” поправу можна назвати переломним моментом, новою планкою. Він навів багато галасу, що і не дивно. Для деяких його перегляд став культом. Звичайно це не перший якісний серіал західного виробництва,але це більш менш нормальне озвучування (від цього немало залежить) та рекламна компанія. Коштувало взятись за цю справу прямими руками і ось маємо – найпопулярніший серіал на теренах України. А велика аудиторія – то великі гроші. Доктор хаус став поштовхом, відправною точкою. Слідом за культовим Хаусом з’явились „Анатомія Грей” та  „Теорія Брехні” і це лише початок.

Молодь у свою чергу дізналась, що є якісні речі варті перегляду, поряд з якими російська творчість навряд чи буде колись стояти поряд. Цей стрибок і високі технології дозволили багатьом, відкрити для себе новий простір – простір західного ринку(телебачення).  В інтернеті є все на будь який смак і безкоштовно, а час перегляду ти можеш обрати сам. Озвучування ентузіастами серіалів на російську мову надзвичайно посприяло  процесу   популяризації серіалів американського виробництва і відкрило для молоді можливості перегляду найкращих з них. Тож, якщо вам треба чимось себе зайняти не лінуйтесь, пошукайте і ви неодмінно знайдете найкращий серіал для себе.

*Огляд найпопулярніших молодіжних серіалів чекайте у наступних статтях.

Привіт усім мене звати Антон. Буду мабуть наймолодший учасник журналу. Не дивлячись на свій вік я цікавлюсь політикою та проблемами українського суспільства. Постійно когось критикую, звичайно обґрунтовано) Люблю бути переможцем, але не люблю бути переможеним. Патріот з дитинства, зрозумів це не так давно. Мабуть це в мене у крові, бо ніякого впливу з боку родичів не було. Мрію брати участь у жіттєдіяльності якоїсь політичної партії або просто організації. Якщо бажаєте звязатись зі мною пишіть в ICQ або шукайте "Вконтакте"
 • ну Збреши мені чи то пак Теорія Брехні класний серіал. Хаус не пішов мені. але от Доріан Грей – ну це якийсь повний відстій.

  а так дивлюся багато серіалів. всерівно ТВ не маю. нет врятує світ.

 • І мені Доктор Хаус не пішов. Ідіотизм якийсь, а не серіал)

 • А мені пішов Хауз, ще й так пішов, що на піку перегляду хауза(в день по 3-4 серії) я за собою помітив, що став дуже саркастичним, і інші помітили, але я вчасно виправився )

 • Скажу чесно і мені не пішов, бо треба дивитись хочаб 5 серій підряд а не 30 секундний відривок і казати який каловий серіал…

 • До Вованада
  Є знайомі які просто не розуміли, як це можна дивитись, а потім через тиждень самі ходили всіх переконували який то класний серіал.
  Щодо Теорії Брехні аналогічно, не треба судити за 2ма серіями.
  Є також багато прихильників цього серіалу.

 • NicKeLas

  Американські серіали дійсно стають дуже якісними і російські серіали, окрім деяких комедійних, виглядають ще жалюгідніше. Я то ТБ не дивлюсь, що треба, з інтернету завантужую, а от свою бабусю, якій увечері крім перегляду телевізору нічого робити, дуже жалію. Трохи дивився “Хауса” по СТБ, коли був на канікулах, але їй він недовподоби. Про обожнюваний мною “Lost”, який вважвю для себе найкращим, ы взагалы нічого казати, там насильства багато, та й сюжет не з простих.

 • “На рекламах і дешевих серіалах довго не витягнеш…”, – Антоне, готова посперечатись! Зважаючи на кількість безробітних і домогосподарок – це те , що треба! =))))

 • Dianka

  А я любила “Доктор Хаус” і “Анатомія Грей”. У них не має затянутості, по 50 серій не розсмоктується одна і та сама проблема. А “Теорія Брехні” не бачила, але чула хороші відгуки. Збираюсь переглянути.

 • NicKeLas

  Sautumn, а чи багатьом безробітним та господаркам воно подобається? Декотрі просто не мають іншої альтернативи, а декотрим і спавді, нажаль, подобається, так.

 • NicKeLas, зважаючи на рейтинги цих американських серіальчиків – подобається! Але не всі такі, звісно))

 • Мавка

  Хаус крутий і це факт. Можек хтось його не спочатку почав дивитись, але серіал це достойний. Я дивилась і по 6-8 серій в день на початку)

 • Мавка

  я маю на увазі, не пішов серіал комусь, бо не спочатку дивились, бо я навіть не знаю, кому він може не сподобатись

 • NicKeLas

  Так Pananton, коли писав “На рекламах і дешевих серіалах довго не витягнеш…”, мав на увазі саме дешеві і неякісні російські(а часом і українські) серіали і саме через це робив догану телеканалам. Одна справа, високий рейтинг у “Героїв”, і зовсім інша – у “Ранеток”. Не хочу нікого ображати, але ж рівень серіалу в обох прикладах разючий і тому від популярності “мила” хочеться плакати.

 • ой, варто мені лише щось написати, як рейтинг статті зростає на очах))))
  усім так мої коментарі не подобаються)

 • Я одного разу захворів, і в мене ше тоді не було нету. Тільки на роботі.
  І чисто випадково був включений телевізор. І чисто випадково я подивився першу серію, мега дибільного серіалу, “5 хвилин до метро”. Мені соромно дуже, але то факт. Так от я тиждень сидів вдома, і подивився кілька серій, а потім то як наркотик, мені було цікаво, наскільки більш дибільним воно може бути. Я додивився докінця. 110 серій. ВОно мега дибільне і якраз тим і цікавило.

 • Тарас

  Звісно, ми не можемо створити конкуренцію західним серіалам. Та й по телевізору не все показують, бо треба щось загальне: “для всіх.”

 • NicKeLas

  Із найкращого, що мені пощастило побачити по ТБ, і теж випадково, на канікулах, були фільми та серіал “Свати”, якщо не помиляюсь, українського виробництва. Знову ж таки, окрім цього в наших іноді виходить створити непогану комедію, а от серйозні багатосерійні фільми з більш ніж 20 серіями – не те що рідкість, я просто таких не знаю.

 • Мені особисто подобається те, що транслює телеканал “Інтер” приблизно 0 21.30. Ті серіали ідуть десь по тижню кожен ( може по два). Тобто це короткометражні серіали. Але хочу сказати, що якість фільму і гра акторів таки захоплюють. Фільми я так думаю російські… Хоча не варто ділити культуру на наше і ваше. Якщо фільм якісний дивись!

 • dovan

  ще за довго до прем’єри Хауса на СТБ, на каналі НТН показували CSI ( Місце Злочину ) .. І почали показувати, ще десь із року 2007. Єдина відмінність у масштабах рекламної кампанії та популярності каналів :)

 • руки не звідти ростуть) Не грамотно діяли значить

  + на Новому каналі був серіал “Як я зустрів вашу маму”. Зараз один з найпопулярніших серіалів, а тоді ніхто про нього не знав.
  Та сама ситуація…

 • Катерина

  Мені з нашого “Леся і Рома” серіал подобався. Ржачний такий. Хоча все одно кожна із серій передрана із “Саша і Маша” – рос. виробництва. Коли тусила в Пітері, намагалася дивитися, але відстій повний (я про Сашу і Машу), хоча, здавалося б: все одне і те саме – сюжет, гумор. А от наші – смішніші, позитивніші, переконливіші.

 • Та взагалі коли наші беруться за справу серйозно, тоді виходять якісні речі. Згадайте сімпсони, переклад Поттера на українську…

 • navimike

  На який канал не глянь, то в більшості переважають російські, досить однотипні, стандартні серіали, які зацікавлюють лише тих, хто крім телевізора нічого не дивиться. І справді, зарубіжні серіали на кілька порядків якісніші, та і дивитись їх цікавіше, а наша індустрія кіно як була в занепаді, так і залишиться найближчим часом такою (і жаль таке визнавати).

  P.S. Автору: корисна і цікава стаття.