Соціальна мережа: шлях до слави чи деградації

Інтернет дуже стрімко увірвався до нашого життя і зробив його в одній мірі простим,з іншого боку- нестерним. Спробуємо глибше розібратися в чому суть цього глобального питання і що є його найголовнішим складником. Усі ми знаємо,що першочергово всесвітня мережа являла собою величезну енциклопедію знань, якими міг скористатися будь-хто у будь-який час. Тобто Інтернет навчав. Постає питання: чи сьогодні Інтернет є таким же вчителем для молодого покоління? Що зараз керує масами?

Відповідь проста: соціальні мережі. Не можна сказати,що вони з явилися давно,але як свідчить дійсність,для захоплення людства їм достатньо декількох місяців. Є люди, що створюють цю аномалію і стають мільйонерами,а є такі особи як ми,що просто гаять час на це заняття. Та нас об єднує  одне: ми всі нещасні. Що таке соціальна мережа? Це те місце,де ми можемо познайомитися з новими людьми,знайти старих друзів. Багато хто знаходить там своє кохання, дехто навіть розлучається. Особисто для мене це парадоксально, бо як можна жити на два світи? Люди можуть не спати усю ніч і потім прогулювати уроки,не ходити на роботу. Вони навіть не в змозі  адекватно відповісти на питання: що ж там потрібно робити цілий день?

Мені насправді прикро за своїх друзів і просто однолітків, які у такому молодому віці розмінюють життя на павутину. Скептично дивлячись на цю картину дорослі скажуть:” втрачене покоління”. Дійсно, молодь, що проводить у соціальній мережі весь вільний і не вільний час-це спустошені люди.  Таких називають: пусто зовні пусто всередині. Вони  прокидаються з думкою зайти на свою сторінку і не помічають як втратили ще один дорогоцінний день. Тоді настає апатія, особливо для школяра чи студента, який знову не вивчив вірш чи не підготувався до екзамену. В Інтернеті ми знаходимо будь-яке заняття аби тільки не піти і не зробити щось у реальному житті.

Та не можна сказати, що все так скептично. Особисто я ніколи не була прихильницею соціальних мереж, бо дивлячись на таких пустушок ні в якому разі не хотіла стати однією з них. І на щастя не стала. Я щаслива, що вмію тримати баланс між реальним і віртуальним світом. Соціальні мережі дійсно допомогли мені навіть здійснили мою мрію. По-перше, вони  виконали свою найголовнішу функцію: допомогли знайти мені нових друзів. Я не прибічник додавання їх для рейтингу, тому зі всіма ними я спілкуюся. Це люди різного віку ,соціального статусу і громадянства. Спілкування з ними розвиває мене як майбутнього журналіста. Взагалі зараз модно піарити себе і свою творчість у мережі. Особисто мені вони допомогли віднайти перших шанувальників свого таланту завдяки ведіння популярного нині жанру блогу.

По-друге, як це не парадоксально, але я можу спілкуватися зі своїми кумирами. Саме в цьому є один із пріоритетів ,наприклад, мережі мікроблогів Twitter. На мою думку ,це найкращий спосіб взаємодії відомих людей і їх фанатів. Це просто спосіб продавати свій продукт і навіть знайти роботу. У таких мережах велика кількість шанованих людей, просто спілкуючись або привернувши увагу своїми цікавими записами, можна незчутись як ти прокинешся успішною людиною.

Дійсно, Інтернет робить гроші. Засновник соціальної мережі Facebook – Марк Цукерберг є одним із найбагатших людей сучасності.Він сам створив себе і не зупиняється на досягнутому. По-третє, вони виконують банальну функцію: Ви можете почути першими новинки музики або знайти необхідну пісню, не чекаючи її на радіо. Та і просто придбати необхідну річ, задля якої раніше треба було перетинати Світовий океан.

Перераховувати можна дуже довго. Підсумовуючи, скажу, що моє ставлення до них не однозначне. Безумовно, треба скоротити їхню кількість і змінити ставлення людей до них. Можливо проводити там багато часу, але при цьому працювати на своє благо ,щоб в один момент прокинутися відомим, а не просто морально деградувати.

Я студентка філологічного факультету Донецького Національного Університету.Майбутній український філолог ,але у вільний час займаюсь журналістикою і мрію стати редактором чи ді-джеєм на радіо..Люблю музику та моду ,про що і активно пишу.Веду свій блог та мрію створити власний журнал.