Чи може Сонце саме безпосередньо виробляти електроенергію???

сонце

З точки зору виробництва енергії ми можемо розглядати Сонце як різновид атомного реактора величезної потужності. Тільки найдрібніші частки сонячного випромінювання досягає Землі, але навіть вона дає можливість життя. Всі корисні джерела енергії (за винятком атомної) одержують із Сонця різноманітними обхідними шляхами. Чи можна уникнути цих обхідних шляхів і перетворювати сонячну енергію безпосередньо в електричну?

Так, це можливо, і здійснюється за допомогою сонячних батарей. Необхідна для цього техніка була створена в минулі десятиліття; ефективність сонячних батарей ще дуже мала, а самі вони дуже дорогі. Але сьогодні скрізь, де світить Сонце і де потреби в електричній енергії невеликі, одержують енергію безпосередньо від Сонця.

Сонячні батареї – це пластинки, що мають два надзвичайно тонкі шари. Один шар складається з кремнію, а інший – із кремнію або бору. Разом із сонячним світлом, яке потрапляє на сонячну батарею, на її зовнішній шар проникають фотони – найдрібніші частинки сонячного випромінювання. Вони рухаються зі швидкістю світла, врізаються у батарею, переносячи електрони на вищий енергетичний рівень, і викликають, таким чином, електричну напругу, яка переноситься по мідним провідникам до трансформатора напруги. Було б непогано якби деяка техніка працювала на сонячній ерергії скажімо не машина, а веломобілі http://www.shoptex.kiev.ua/cat_67.htm або якась подібна не громіздка техніка.

Сонячні батареї постійно вдосконалюються. Сподіваємося, що в недалекому майбутньому вони стануть дешевші та зможуть задовольнити частину потреби в електроенергії. Такі “сонячні ферми” зараз знаходяться в краях, що незаселені через надмірну спеку. Але якщо, як вважають спеціалісти, техніка для виробництва водню матиме подальший розвиток, то добуту в пустельних районах сонячну енергію можна буде доставляти у формі водню до країн-споживачів.