Яким чином зробити собаку слухняним

навчання собаки

навчання собакиСобака, особливо великий, може представляти небезпеку для людей, якщо вона некерована і невихована. Тому перед хазяїном собаки стоїть важливе завдання – навчання свого вихованця. Тоді глава сім’ї і його близькі почуватимуть себе у безпеці поряд зі своєю домашньою твариною, у тому числі і на прогулянці серед незнайомих людей і тварин. Розглянемо, як цього добитися.

Головними командами для собаки є: “До мене”! і “Поруч”!. Саме вони дозволять запобігти незручній ситуації на вулиці, коли ваш собака кидається на перехожих, чужих дітей або на кішок. За правилами, напрацьованими собаківниками, при цих командах навчений собака повинен обійти хазяїна ззаду і підійти до його лівої ноги. Досягається це шляхом тренувань. Спочатку з поводком, потім без поводка. Поводок допомагає притягнути собаку на потрібне місце, якщо вона не слухається. Потім необхідно собаку заохотити: погладити або дати ласощі. Тоді в її пам’яті закріпиться, що виконувати команду хазяїна приємно. Ні в якому разі не лайте собаку після виконання команди, навіть якщо перед цим вона зробила щось погане. Інакше вона просто буде боятися в таких випадках її виконувати.

Команда “Фу”! теж дуже корисна. Якщо собака підбирає бруд на дорозі, саме ця команда дозволить донести до неї інформацію, що не слід це робити. Потім подається команда “До мене”!, і собака біжить до хазяїна, кинувши свою цікаву, але шкідливу для здоров’я справу. Виконання команди “Фу”! досягається теж поступовим тренуванням із заохоченням, а не покаранням.

Команди “Сидіти”!, “Лежати”!, “Місце”! є теж корисними. Бажано навчити їм свого собаку. Це набагато простіше зробити, коли собака втомився і сама хоче розслабитися. Досить в такій ситуації кілька разів заохотити собаку ласощами за виконання команди, і вона її виконуватиме і згодом, коли вона зовсім не втомилася, і відпочивати їй не хочеться, просто за звичкою, завдяки довірі до хазяїна.

Команда “Гуляй”! зазвичай виконується собакою без всяких проблем і додаткового дресирування, особливо якщо при вимовленні заповітних слів ви відстібатимете нашийник. Але вона повинна знати, що при вимовленні хазяїном команд “До мене”! чи “Поруч”!, треба відразу підійти.

Команди “Голос”!, “Апорт”!, “Лапу”! є швидше показовими, ігровими, вони не обов’язкові для життєзабезпечення і сприятливого співіснування собаки і людини. Але можна навчити і їм, якщо у вас багато вільного часу, що дозволяє грати з собакою, і є діти і знайомі, перед якими ви демонструєте успіхи дресирування.

Слід пам’ятати, що чим більше ви займаєтеся з собакою, тим вона послушнее і більше уміє. І, звичайно, у собаки має бути один головний хазяїн, щоб вона чітко знала, кого треба беззаперечно слухатися.

P.S. Покупка собаки это, если честно, достаточно серьезная ответственность, большой труд при дрессировке и конечно затраты на еду/здоровье. Лечение глистов у собаки или любых других проблем процедуры достаточно затратные, нужно обязательно делать все прививки и вовремя наведываться к ветеринару.