Смолоскипна хода на честь дня народження Степана Бандери

1 січня 2011 року в Києві відбудалась смолоскипова хода на честь Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів(ОУН) – Степана Бандери. Збір відбувся під пам’ятником Т.Шевченку о 18.00.

Організаторами акції була ВО “Свобода”, хоча до заходу долучились члени Молодіжного Націоналістичного конгресу та інші учасники правого руху. Кінцевою точкою маршу був Майдан, де виступили Ігор Мірошниченко та голова київської “Свободи” – Іллєнко з закликами повернути Степану Бандері звання національного героя і визнати ветеранів ОУН-УПА. Варто зауважити, що подібні акції того ж дня пройшли у ряді інших українських міст. В Запоріжжі суд заборонив проведення маршу на честь дня народження Степана Бандери.

Заступник голови ВО “Свобода” Андрій Мохник під час мітингу сказав: “Українська нація – і мертві, і живі, і ненарожденні – вічна. І наша українська перемога неминуча. Тому що у нас були такі славні попередники як Степан Бандера, як Іван Мазепа. Рідко коли ім’ям людини називали цілу націю. Це треба заслужити, потрібно було бути такою людиною, за якою йшла нація до крові, до смерті в боротьбі за свободу, за своє соціальне та національне визволення. Таким був Степан Бандера, який вірив, що Україна не тільки є, вона є у його серці.”

Відомий український журналіст, голова Сумської обласної організації ВО “Свобода” Ігор Мірошниченко на завершення сказав: “Новий рік має стати початком великого та безповоротного кінця усіх тих, хто зазіхає на Україну. Цей рік має стати початком кінця цієї бандитської влади, яка у якості московського холуя знищує нашу державність та гідність кожного українця. Але ця перемога, яка, я вірю, буде за нами, не прийде сама по собі. Ми маємо об’єднуватися, гуртуватися і так як Степан Бандера виборювати нашу державу, нашу свободу та здобувати її заради себе, заради наших батьків і заради майбутніх поколінь”.

Фотозвіт
[nggallery id=7]

В фотогалереї ви можете переглянути інші звіти фотографів інтернет-журналу MOLODI.

 • valdemar

  А кто такой Бендера и что он сделал? ))) Извините за необразованность… ) – Просьба к сайту: опубликовать ряд статей, в которых осветить разные точки зрения на Степана Бендеру. И хорошие и плохие, короче объективно осветить этот вопрос не вынося никаких суждений, а оставив людям самим выбирать. Думаю, что не все знают свою историю, хоть это и жаль – но по-моему факт. Я тому первый пример… ))) Но не судите строго. Лучше помогите узнать её лучше и, главное, не предвзято, без крайностей, объективно.

  Заранее спасибо.

 • Катя Недеснова

  ну для початку, Бандера,а не Бендера

  хочете більш-менш об’єктивний і нейтральний матеріал – перегляньте Вікі http://bit.ly/ieJhk7
  + там внизу достатньо посилань буде

 • Valdemar

  дякую Катя )

 • Valdemar, найкращий варіант – почитати вікі. Я не компетентний у написанні статті про Бандеру, оскільки не зможу дати повної історичної оцінки, а лише мою власну точку зору. Якщо знайдеться бажаючий написати таку піблікацію, наприклад студент історичного факультету, то я б з цікавістю почитав і поділився з вами ;)