Сміючись – відкриваємо себе

ПосмішкаВтрата здатності сміятись – значить втратити важливу властивість душі. Сміх наповнює наше життя безмежним позитивом, радістю. До того ж, а це знають всі, сміх корисний для здоров ‘я. Він ніби безкоштовний наркотик, який викликає ейфорію, але його, водночас, можна вживати в необмежених дозах. І за його відсутності ми не переживатимемо жорсткої «ломки». Сміятись – це чудово. Закидати голову і реготати, лапатись за живіт і мало не захлинатись, інколи аж хрюкати від сміху. Але це ж корисно для здоров’я і для загальної освіти теж.

Зокрема, ще в давні часи сміх сприймали я магічний засіб. Фракійці використовували ритуальний сміх для вигнання хвороб. А сучасні лікарі теж використовують сміх при лікуванні. На думку лікарів, бадьорий і веселий пацієнт має кращий імунітет.

Сміх – це щось подібне до стресу, тільки позитивного. Бо ми ж часто сміємось у стресових ситуаціях (провалив іспит, вкрали гаманець). Якби не він, ми б впали у глибоку депресію. До того ж, механізм сміху від лоскоту ще не розкрив жоден вчений у світі. Просто смішно, і все. Але і у сміху є побічні ефекти: можуть розболітись м’язи живота, а надто активний регіт може призвести до вивиху щелепи.А жінки дуже швидко реагують на гумор і сміються частіше, ніж чоловіки.

Крім корисних властивостей, сміх може багато чого розповісти нам про людину.

У кожної людини своя манера сміху. Якщо придивишся до сміху своїх друзів чи знайомих, то ти помітиш, що в декого манера сміху є дуже подібною. І це може розказати нам, що люди зі схожим сміхом мають спільні риси характеру.  Ось наприклад:

 • Якщо людина сміється, торкаючись мізинцем губ, то це свідчить про те, що вона має свої певні правила поведінки, яких вона дотримується усюди, а також полюбляє перебувати в центрі уваги.
 • Прикриваючи рот рукою під час сміху, то можна сказати, що людина трохи боязка і невпевнена в собі, воліє залишатись в тіні.
 • А якщо ти, сміючись, часто закидаєш голову, то ти, мабуть, довірливий і легко довіряєшся людям.
 • Помічали коли-небудь зморщений ніс під час сміху? Якщо так, то погляди і настрій цієї людини часто змінюється. Така людина емоційна і примхлива, що може завдавати дискомфорт її оточенню.
 • Гучний сміх з широко відкритим ротом свідчить про людину темпераментну, але і стриманість їй не помішала б.
 • Нахиляєш голову, перш ніж розсміятись? Тоді ти людина добра, з совістю, твої вчинки завжди під контролем.
 • А якщо у тебе немає визначеної манери сміху і виходить по-різному, то, напевне, ти належиш до індивідуалістів: у всьому керуєшся власними судженнями та поглядами. Мабуть, твій характер подобається не усім, адже, напевне, часто зневажаєш погляди інших.

Крім цього, варто прислуховуватись до сміху оточуючих, бо багато може розповісти нам звучання сміху.

 • Сміх на А (ха-ха-ха) – іде від серця, сповнений світлої радості. Властивий для безтурботних людей.
 • Хе-хе-хе – не дуже приємний сміх. Вказує на досить зухвалу , заздрісну натуру.
 • Сміх на И(хи-хи-хи) – це прихований хитрий сміх, за яким криється підтекст або прихований намір. Часто так сміються жінки.
 • Хо-хо-хо – знущальний, інколи звучить загрозливо.
 • На У(ху-ху-ху) – більше схоже на прихований страх, ніж на сміх, який присутній у забобонних людей.

Тож коли є нагода – смійтесь до схочу, але також придивляйтесь до того, як сміються інші, і зможете робити деякі висновки про натуру і характер людини.

І ще одне: частіше посміхайтесь :)

Я молодий і амбіційний, завжди у пошуках чогось нового для себе. Наразі студент, цікавлюсь ІТ-технологіями, літературою, якісним кіном і музикою, а також, у вільний час, психологією.Мій девіз у житті “Якщо дуже чогось захотіти, то весь Всесвіт буде намагатись тобі допомогти”.