Скільки коштує сучасне весілля?

Непотрібна розвага на один день чи найкращий день у житті… Настільки по-різному характеризують одну й ту ж подію – весілля. Для когось воно фінансово «безболісне», а для декого це роки повернення боргів. Скільки ж насправді коштує сучасне весілля?

Рекомендується розпочинати підготовку до цього свята за 5-7 місяців. І в першу чергу варто обговорити фінансовий бік справи, тому що все базується на грошах, а також на організаторських здібностях батьків і наречених.

Витрати для обох сторін

Залежно від фінансових можливостей наречених, вони можуть звалити всі турботи про організацію свята на плечі весільного агентства або ж  спробувати все влаштувати самостійно. Послуги весільних агентств коштують від кількох до десяти з хвостиком тисяч гривень.

Першим, про що необхідно потурбуватись, – це укладення шлюбу в органі РАЦСу. Молодятам для оформлення стосунків треба буде сплатити держмито (85 копійок) та оплатити музичний супровід і власне урочисту процедуру реєстрації (250 гривень). Якщо ж наречені бажають укласти шлюб за межами РАЦСу – там, де їм більш до вподоби, то за 1000 гривень їхнє бажання залюбки виконають.

Крім офіційного оформлення стосунків молодята на власний розсуд можуть повінчатись, щоб укласти і церковний шлюб. Перед цим необхідно виконати певні умови відповідно до релігійних норм. Коштуватиме вінчання 200-300 гривень.

Одну третину або і половину всіх витрат забирає весільний бенкет. Тому до вибору кафе або ресторану треба поставитись відповідально. В середньому ціна банкету на одного гостя становить 200-300 гривень. Але часто необхідно докуповувати окремо спиртні напої, солодощі, воду, а часом і м’ясні нарізки. Це, звичайно, теж влітає у гарну копійку.

Після оплати місця святкування постають інші витрати: музика (приблизно 2000 гривень), тамада (до 3000 гривень, а то й більше, оформлення залу (350-400 гривень), бутоньєрки (від 1,8 до 15 гривень). Останнім часом стало модним влаштовувати під час весільного банкету шоу-програму. Зазвичай запрошують артистів (відомих або не дуже – на що вже вистачить грошей), клоунів, шоу-балети, гумористів.

Ще одним важливим пунктом витрат є фото – та відеопослуги. Залежно від професійного рівня фотографа ціна на весільний фотоальбом коливається від 200 доларів США до 500 євро. Тут наречені обирають найбільш оптимальний на їхню думку варіант.

Відеопослуги оператора коштують від 300 до 700 доларів США, при цьому молодятам за окрему плату пропонують відзняти love story (історію знайомства, стосунків). Але для того, щоб зробити гарні кадри на природі та у місті, нареченим потрібен весільний кортеж. Можна замовити авто представницького чи бізнес класу (від 120 до 700 гривень за годину), лімузин (80-100 доларів США, а якщо на цілий день – 450-500 доларів США), карета (3400 гривень за 4 години) або обійтися машинами родичів та знайомих.

До спільних витрат також можна зарахувати весільний торт, бутоньєрки, фужери для молодих та інші дрібниці, які теж виливаються у немаленьку суму.

Наречена

Кожна дівчина мріє одягти гарну білу сукню та вельон, щоб зі своїм судженим піти під вінець. У наш час з цим проблем немає, тому що весільні салони пропонують величезний асортимент одягу для наречених. Ввічливий продавець підбере сукню під статуру молодої та на її смак, але коштує таке задоволення немало.

Весільний одяг коштує від 1000 до 7000 гривень, а якщо більше – то це ексклюзив. До цього доплюсовується вартість вельону, рукавичок, панчіх, підв’язки, накидки (якщо весілля відбувається у холодну пору року), білизни, прикрас. Окремо треба потурбуватись про взуття. Найкраще купити дві пари: на підборах і без них – для танців. Для нареченої це коштуватиме від 400 гривень до тисячі.

Із весільного бюджету варто вирахувати й ціну на «створення краси» молодої. Сюди можна зарахувати зачіску (200-400 гривень), манікюр (150-200 гривень), макіяж (200-300 гривень) й за потреби інші косметичні процедури. На цьому економити не варто, адже наречена має виглядати справжньою королевою.

Наречений

Нареченому належить подбати про такий важливий атрибут шлюбу як обручки. У ювелірних салонах пропонують від звичайних гладеньких до урізноманітнених візерунками та коштовним камінням. Середня вартість пари обручок 2000 гривень.

Одяг нареченого повинен бути презентабельним і святковим. Класичний варіант – костюм, сорочка, краватка або метелик, жилет (за бажанням), запонки, пояс, шкарпетки та черевики – коштує приблизно 3000 гривень.

Ще однією турботою нареченого є весільний букетик для нареченої. Краще за все, щоб він був із живих квітів. Вартість букетика залежить від квітів та їх оформлення. Вона коливається від 200 до 450 гривень.

Де ж взяти гроші?

Якщо для прикладу взяти середньостатистичне весілля на 100 гостей, то воно коштуватиме 60-70 тисяч гривень. Звичайно, що не у всіх українських родинах одразу ж знайдеться така велика сума. Тому часто батьки наречених влазять у борги або беруть кредити, якщо не мають заощаджень.

У банках позики на весілля не надають. Фінансові установи погоджуються оформити споживчий кредит, але переважно під заставу нерухомого майна і під немалі відсотки (23-28% у рік).

Тому перед нареченими та їхніми батьками стоїть дилема: позичати гроші у родичів, знайомих, сусідів чи брати кредит у банку. Найкраще, звичайно, відкласти кошти раніше, за декілька років до свята. Але не всі мають таку можливість.

Однак, де б не знайшлися гроші, а весілля має бути справжнім святом для наречених та успішним стартом їх подружнього життя.

Хочешь продвинуть свой интернет-проект? Раскрутка сайта от прогрессивной компании, выводящей  интернет-сайты клиентов в лидеры. Также комплексное обслуживание сайтов.