“Скажи мені, що ти читаєш”

Вчора поверталась додому із університету. Сиділа у маршрутці і читала черговий шедевр Пауло Коельо “Воїн світла”. Захопилась настільки, що не помітила реакції вражених пасажирів. Чому усім так дивно бачити людину, яка читає? Від правди не втекти : читати сьогодні не модно. А що модно? Модно носити голубі джинси з протертими вставками, модно кататись на дорогих автомобілях, модно курити “Парламент”, так модно курити… Хто ж диктує моду? Диктують такі, як ти, коли хизуються власними перемогами, не розуміючи, що нічого хорошого не роблять.

Цікаво було провести міні-опитування на тему :” Книги яких авторів ти читаєш?”. І знаєте, мій рідний Львів мене шокував — як в хорошому сенсі, так і в поганому. Я вирішила підходити до людей різного віку, щоб картина була об”єктивною.

Отож, серед тридцяти опитаних мною осіб, я почула такі варіанти відповідей :

Іра, 15р. :
Я не читаю, це не модно!

Настя, 23р. :
Я не читаю нічого окрім посібників із біології, хімії і т.д. Нам просто дають такі домашні завдання, що часу на художню літературу не залишається.

Оля, 16 р. :
Я читаю поезію сучасних авторів. ( Коли я попросила назвати цих авторів, то дівчинка довго думала, що відповісти, а в результаті не відповіла нічого).

Остап, 21р. :
Я читаю Ірену Карпу та Любка Дереша — вони молоді, креативні, яскраві люди, які пишуть про те, що цікаво молоді.

Роман, 27 р. :
Я читаю класику. Дав собі обіцянку, що до кінця року повинен прочитати хоча б по одній книзі кожного з авторів слов”янського середовища.

Оксана, 31р. :
Не можу сказати, що багато читаю. По-перше, діти і чоловік потребують моєї уваги, тому на книги якось немає часу. Але нещодавно прочитала “Куди йдеш?” Генрика Сенкевича і “Червоне і чорне” Стендаля. Це ті книги, які можуть змінити життя кожної людини, якщо читати їх сумлінно і замислюватись над кожним словом. Та й автори ці перейшли випробування часом — не одне покоління їх читають…

Ні,я не розчарована, бо лише одиниці відповіли, що не читають. А може, то просто я людей таких вибрала — начитаних. Але скористаюсь своїм службовим положенням і таки зроблю заклик до того, щоб ви читали! Оскільки лише, читаючи якісну літературу, збільшується ваш словниковий запас, і замість матюків, “тіпа”, “карочє” ви вживаєте нормальні українські слова! Книжка — це як прожити ще одне життя, чуже, нове для тебе, те, яке вигадав автор. То ж бажаю вам усім в деякій мірі бути котами і прожити як мінімум дев”ять життів…

Ваша Ю.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.
 • ок, хороша стаття. Пропоную ділитися в комментах книжками, які нещодавно прочитали, або які плануєте почитати. Почну:

  1. Google – Прорыв в духе времени
  2. Тайм-драйв. Как успевать жить и работать
  3. О.А.КУЗНЕЦОВ, Л.Н.ХРОМОВ – Скорочтение
  4. PHP5 для чайников
  5. Дизайн для реального мира
  6. Уильямс.Р.Недизайнерская книга о дизайне
  7. Богатый папа, бедный папа

  І ще дуже дуже багато класних книжечок в планах. На жаль, україномовних практично не читаю.

 • Діанка

  1. Артур Хейли
  2. Любко Дереш “Культ” (не можу сказати, що дуже сподобалась)
  3. Ірен Роздобудькоо
  4. Джулия Кеннер
  5. Калеб Карр “Алиенист”
  6. “Помаранчева дівчинка” (автора забула)
  7. Бакли “Господь мой брокер”
  В планах:
  1. Ф.Бегбедер “99 франків” (уже 5 місяців шукаю)
  2. Артур Хейли “Вечірні новини” (та ж проблема, не можу знайти)
  3. Жадан або Карпа.. хотілося б познайомитись з їх книжками
  4. Фоззі (він цікаво пише).

 • останнє, що читав. то це оповідання Кінга та Фах Айзека Азімова, хоча останнє було вже давно. нема часу. більше стараюся писати, аніж читати.

 • valil’ka

  Доречі Діанка автор помаренчевої дівчинки, наскільки я чула дуже крутий і внього є ще круті книжки ! раджу пошукати ;) а про свій список напишу трошки пізніше

 • Adialia

  Юстейн Гордер автор “Помаранчевої дівчинки”.
  А я зараз читаю Забужко, Пиркало, Кононенко

 • Тарас

  Остання книга була запорізької письменниці Али Сєрової, яка перемогла, здається в 2004 році, літературний конкурс “Коронацію Слова” Правда книга ще не видана і не має точної назви. Книга про студентів факультету української філології, які вирушають влітку на практику в Карпати, збирати фольклор. Там далі така містика…

 • Max

  Нє, авторка, вибачай, але читати було не модно років зо п*ять тому назад. Бум інтернету, смсок, асьок, туди-сюди, ну шо там.
  Зараз все в Інтернеті. Новини, огляди, статті, аналітика. Люди постійно читають, ПОСТІЙНО. Якщо ти висиш в твіттері і підписана на нормальну кількість людей, то напевно ж інколи переходиш по посиланням і почитуєш усілякі статейки. А ще цікаво що там в гілці #lviv/#kyiv (кому що) і так далі. Я до чого веду – більшість з нас не усвідомлює навіть скільки інфи в інтернеті читає. Якби ми так в реалі книжок читали, то було б супер.
  Тому те, шо ми книжок не читаємо – це правда, але це лише через брак часу, а не небажання читати. Більше того, це ж як якісне кіно. Оскільки в кінотеатрах крутять лише екшн та мелодрами, як тобі знати, хто такий Фелліні чи Бунюель?
  Так і тут, “О, я чув про Андруховича… хто, Катя Бабкіна? Нє, таку не чув.”
  P.S.: вчора відвідав книгарню “Є” на Лисенка, в якій два роки назад працював. Досі на презентацію книжки, написану молодим автором про тему, яка досі не була розкрита науково-популярною мовою, ледве збирається півсотні людей.

 • Л.Н.Толстой – сам читаю і вам раджу. Як на мене, найгеніальніший письменник! Хоч і пише про 19 століття, у людських стосунках з того часу по великому рахунку нічого не змінилось.

 • Найперше, я дуже рада що ви таки читаєте!!! аж серце співає……

  Я за останній місяць прочитала такі штуки:

  Карел Чапек”Війна з саламандрами”

  Світлана Алексієвич “Цинкові хлопчики”

  Генрик Сенкевич “Куди йдеш?” ( це щось!!!)

  Пауло Коельо “Заїр”

  Пауло Коельо ” Дьявол и сеньйорита Прим”

  Пауло Коельо “Воин света”

  Пауло Коельо “Вероніка вирішує померти”

  Зараз читаю Андруховича “12 обручів”.

 • Макс, не сперечатимусь із тим, що ти багато читаєш. Але хіба порівняєш “дешеві статейки” із класиками світової літератури?

 • Sautumn, багато ж ти читаєш О_о

 • ukrainian

  читаю найцікавіше, що сьогодні виходить в сучукрліт. також деяку сучасну французьку, голландську, польську, російську прозу. з класики найбільше люблю Достоєвського, Чехова, Еко, По, Джойса, Воннегута, Юорхеса, Кундеру тощо

 • ukrainian

  читаю найцікавіше, що сьогодні виходить в сучукрліт. також деяку сучасну французьку, голландську, польську, російську прозу. з класики найбільше люблю Достоєвського, Чехова, Еко, По, Джойса, Воннегута, Борхеса, Кундеру тощо

 • Діанка

  оо.. Едгар По крутий автор)
  А я от Андруховича “12 обручів” ніяк не можу осилити… ну не йде мені ніяк.

 • Тарас, читаю багато) бо совість не лозволяє минати деякі книги)

  Діанко, прекрасно розумію) Також читаю зараз Андруховича…та ще й російською мовою…не можу зрозуміти що він хоче тою книжкою сказати)

 • Тарас

  Sautumn, Vovanada – це нік Володимира

 • Ой, сорі) щось я завтикала….. вибач)

 • Ну є дешеві статейки, а є дорогенькі.
  І потім, в 20 років класична література має бути пройденим етапом. Те, шо ти заглибилася в класичну літературу – то є класно, але цим література не обмежується. І я ще раз повторюю свою думку – ми не перестали менше читати, ми просто стали читати інше. А це вже проблема надто інформаційно насиченої епохи.

 • Готова посперечатись. Щодо статей, ти правий – є дешеві, а є варті уваги. Але проаналізуй те, що ти читаєш і замислись над тим чи воно виконує навчально-виховну функцію?Не хочуу на тебе нападати, я звертаюсь до всіх. Література існує не для того, щоб прочитати і забути, а для того, щоб щось взяти для себе і вдосконалюватись.

  в 20р.. класика не може бути пройденим етапом, бо у віці 16-ти ти ще не можеш зрозуміти певних речей і читай не читай, а суті не вловиш.

  Коли тобі запропонують диск із піснями твого улюленого виконавця і книгу твого улюбленого автора що ти обереш? хоча, певно нічого , бо і те й інше легко знайдеш у неті….

 • Юрий Сhel

  А от це мені подобається!
  І справді треба вдаритись в книжки, бо щоб в місяць скільки, як Sautumn
  є то хіба що з технічною і науковою літературою.
  Аж прямо якось зачепила ти мене цим фактом :) в доброму розумінні…
  А загалом то трохи читаю)

 • Юрію, Та я не вважаю себе дуже начитаною, просто так виходить, що за місяць прочитую близько 15-17 книжок по 300-400 сторінок. Для мене це не примус, а бажання віднайти якісь глибини. І в суперечках із людьми завжди перевага на моєму боці, бо хтось захищається кулаком, а я словом=)

 • Юрий Сhel

  ммм… 15-17??? 0_о
  а це реально?
  Загалом я в шоці, нервово курю в сторонці… =)

 • Діанка

  ну я в місяць можу прочитати 3-5 книжок. але це якщо не надто завантажена в університеті. наприклад, за квітень-травень я встигну прочитати хіба що величезну кількість інформації стосовно тем курсових….

 • Юрію, це цілком нормально, бо головне звикнути. От по дорозі додому у маршрутці ( 40 хв) і дорогою в універ у тій же маршрутці (30-40хв) я встигаю прочитати половину книжку. Ну а потім трохи на нудній якійсь парі і.д. За добу легенько одна книжка…. але не закликаю нікого до такого читання, бо зір – куди важливіше ніж знання.

 • “Але проаналізуй те, що ти читаєш і замислись над тим чи воно виконує навчально-виховну функцію?”

  На жаль, в сучасному світі частіше замислюєшся чи фінансово доцільно витрачати час на будь-що. Тому, якщо ти звертаєшся до мене, то ті статті що я читаю, підвищують мою компетентність. Книжки я рідше читаю, тому що не маю часу. Якби я читав по 15-17 книжок в місяць, я був би бомжем.
  От таке.

  P.S.: за 40 хв я ледве прочитую 40 сторінок. Не знаю, певно, багато вдумуюся, знаходжу якісь помилки, звертаю на увагу на синтаксичні звороти (бо сам багато пишу). Думаю, інші небагато швидше за мене. Тому, якщо ти за 40 хв прочитуєш півкнижки, то не дивно, що ти тягнеш в місяць 15 книжок ;-)

 • Prozak_D

  місяців 2 тому випадково надибала книжку Любка Дереша “трохи пітьми”.затягнуло надзвичайно.
  щас дочитую останнє, що в нього видане і надзвичайно рада з того, що ота перша книжка таки попала мені на очі))

 • Максе, тепер я тебе розумію. Тобі, звісно, потрібно приділяти час тій “літературі”, яка тобі чимось допомагає.

  Щодо швидкості. Хвалю те, що ти аналізуєш прочитане. А щодо мене, то коли читаю чергову книгу Пауло Коельо, то вже знаю наперед яким буде наступне речення. Це більше не любов до книг, а любов до світогляду автора.

 • Prozak_D, хай щоб там не казали про Дереша, а талант таки в нього є. я от перечитала майже всі його книжки і задоволена=)

  До речі, хочу зробити маленьку рекламку. Вийшла нова книжка Августо Курі “Продавець мрій”. Рекомендую усім!!!

 • 1. Стіг Ларсон, трилогія ” Міленіум”: 1. ” девушка с татуировкой дракона”,2. ” Девушка, которая играла с огнем”, 3. ” Девушка, которая взрывала воздушные замки”.
  2. Хпруки Мураками” Норвежский лес”.
  3. Бернард Вербер” Империя ангелов”.
  4. Поліна Дашкова”Источник счастья”.
  5. Януш Вишневський ” Сцены из жизни за стеной”
  На разі Патрік Зюскінд ” История господина Зоммера”

 • ОЛег

  допоможіть може в когось є книга автор Любов Клименко “Великий секс у Малих Підгуляївцях” ..ніде не можу знайти..може в когось є електронному варіанті… ось мейл.. olegsb@list.ru
  дякую!)

 • Тетяна

  о, як я розумію автора цієї статті. Прикро дивитись на людей які тебе оточують і які вважають тебе повною ідіоткою, адже замість того щоби купити нову пару джинсів, чи ще якусь “милу дрібничку” я потрачу стипендію на парочку книжок і у зовсім не модних джинсах буду почувати себе на всі 100.

 • Тетянка, молодець!

 • Тетяна

  дякую)))

 • Moonlight Rambler

  От блін. Почуваю тепер себе білою вороною :) Всі таке серйозне читають що я тут зі своєю фантастикою, жахами та пригодами ні туди ні сюди :) Ну коміксами ще захопився в останні роки.

  З останноьго прочитаного/перечитаного:

  Любко Дереш: Культ / Поклоніння ящірці (папір)
  Терри Брукс: Продается волшебное королевство 1 (електронна)
  Max Brooks: The Zombie Survival Guide (папір)
  The Luna Brothers: Girls (дочитується) (електронна)
  Роберт МакКаммон: Они жаждут (електронна)
  Тимоти Зан: Кобра (електронна)

 • Agnostos

  Буквар рулить!
  Це вам не тралі-валі і романи про війну і мир… Це ого-го какая сіла! ))