У Полтаві відкривали скарбницю літературних талантів

літературні таланти29 червня у рамках проекту «Кадетаріум Open Air» відбувся вже традиційний літ-вечір «Art-свіжак 2.0» від НМО «Magnum Opus».

Фішкою заходу була абсолютно вільна реєстрація, тобто кожен молодий поет чи прозаїк зміг, попередньо зареєструвавшись, спробувати свої сили та виступити перед публікою.

Величезна кількість людей, що прийшли подивитись перформенс від магнуму тепло зустрічали як дебютантів, так і добре знайомих поетів міста. Такий літ-вечір доводить, що незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus» відкрите  для співтворчості та завжди чекає нових поетів, аби вони тільки не соромилися й не боялися показати себе. І таких сміливців виявилося чимало. Із 26 учасників дійства, лише 7 були членами магнуму.

І аж 19 талановитих поетів засвітили свої зірочки на небі полтавської  літератури.  На читання з’їхалася творча молодь з Полтави, Лубен і навіть сусідньої держави – Білорусі. Фішкою заходу став майже 70-ти річний учасник Борис Першіков, що долучився до читань уже під час заходу. І це ще раз доводить, що над творчою людиною, у душі якої живе літератури, час не власний.

Art-свіжак у парку Слави цього разу зібрав близько 150 людей. Головний організатор дійства Андрій Коновалов зізнається:

– Такої кількості глядачів навіть не очікували! Приємно, що люди, впізнаючи нашу організацію, приходять спеціально на літературні читання. Хочемо всіх захопити літературою так, як нею захоплюємося ми самі!

Подібними заходами «Magnum Opus» наголошує, що вони не «спілка богем», як їх часто називають, а звичайні починаючі літератори,які так само працюють над творами і нервують перед виступом, як і кожен початківець. Треба лиш трохи сміливості, аби вийти на сцену, а гостинна полтавська публіка завжди прийме тепло та по-домашньому.

Рекордні дві з половиною годин читань ніколи не залишили байдужими і подарували неймовірний святковий настрій як глядачам так поетам.

Анна Біловод