Як вибрати сканер

сканер

сканерЯкщо вам часто доводиться працювати з документами, ви напевно, замислювалися про те, що пора б обзавестися домашнім сканером. Але з чого почати свій вибір? Найголовніше – це підійти до справи серйозно і не купувати перший пристрій, що попався, відповідний вам лише за ціною. Тому що з часом розширити функціональність сканера, як втім, і принтера, вже не вдасться. Ви купуєте його один раз і назавжди. У подальшому сканер можна буде лише замінити на новий, досконаліший.

Втім, в цьому є плюс – в майбутньому вам буде, чим здивувати своїх онуків. Але все-таки не варто витрачати гроші на сканер, який служитиме вам тільки в якості антикваріату в майбутньому. Ось чому до вибору сканера бажано віднестися грамотно і дуже серйозно.

Перший етап – визначення завдань, для яких вам потрібно сканер. Вже від одного цього критерію безпосередньо залежить ціна купівлі. Теоретично, звичайно, можна купити один з найдорожчих сканерів, але навіщо переплачувати, якщо використати ви його будете 3-4 рази в тиждень, а не щодня по 8 годин?

Що ж, подивимося на основні характеристики, які допоможуть вам в ухваленні рішення.

Розширення – це те, на що слід звертати увагу в першу чергу. Це дуже важлива характеристика. Тому що саме від розширення сканера залежатиме, наскільки дрібні деталі ви зможете сканувати, щоб мати можливість збільшити зображення не на шкоду якості. Розширення вимірюється в dpi і чим вище ця цифра, тим якісніше будуть зображення.

Але в той же час не слід гнатися за великим dpi. Якщо згодом ви переглядатимете зображення тільки на моніторі комп’ютера, 100 dpi досить, якщо картинка потрібна для друкованого видання – 300 dpi.

Тепер звернете увагу на перенесення кольорів сканера. Характеристика вимірюється глибиною кольору. Але відразу треба відмітити, що вона дуже важлива у разі, якщо ви часто скануватимете кольорові зображення. Фактично від глибини кольору залежить кількість кольорів і їх відтінків, що виходять у результаті. Одні з кращих сканерів випускає компанія Epson, а серед усіх продавців найбільш оптимальним є Printer-Snpch.Com.Ua там знайдете декілька різних моделей сканерів.

Ще один важливий параметр – тип підключення сканера до комп’ютера. Найпопулярніший на сьогодні тип підключення – через USB- порт. У плані швидкості передачі USB набагато випереджає своїх попередників (LPT – і COM- порти). Та і з додаткові периферійні пристрої працюють завжди чітко. Потратьте зайву година на вибір сканера зараз і надалі він віддячить вам якісною роботою впродовж довгого часу.