Шукаємо швидко і ефективно

Google. Як ж тепер без нього? Правильно – ніяк.

Сьогодні без цієї пошукової системи ми як без рук. Адже кожного дня Ви, як мінімум, разів з 5 набираєте в пошуковому полі слова для пошуку, чи не так? І майже завжди отримуєте бажаний результат. Але слово «майже» неприйняте, адже в Інтернеті Ви можете знайти все, просто потрібно добре шукати. Тоді як це зробити?

Пошук в Інтернеті – це ціла наука зі своїми термінами і секретами. І один з таких термінів, з яким ми сьогодні познайомимось, є релевантність. Вона ділиться на дві складові: повноту і точність. Ці поняття доповнюють одне одного. До прикладу, Google забезпечує високу ефективність (це можна назвати синонімом релевантності) пошуку. Система оцінює не тільки сам факт знайдення запитаних слів, але і їх важливість для структури тексту. Наприклад, шукані слова на одному сайті розташовані в заголовку, а в іншому – в тексті. Тоді рейтинг першого буде вищий другого.  Само по собі поняття «релевантність» досить складне, тому ми з ним лише ознайомились і, думаю, більш-менш зрозуміли, що це таке.

Один з тезисів, на якому побудований пошук Google, формулюється так: при запиті двох або більше слів результатом буде перелік сторінок, де знайдено хоча б одне зі слів. Тоді представимо собі, що при деякому запиті нам видало декілька мільйонів сторінок. Для перегляду однієї сторінки користувачу потрібно 2-3 хвилин. Помноживши 3 хвилини на 1 мільйон посилань, отримуємо 3 мільйони хвилин або 50000 годин. Такі результати нікого не влаштовують і пошук стає нераціональним. Одним з ручних оптимізаторів пошуку є подвійні лапки. Припустимо ми хочемо ввести в запит словосполучення : офісні програми. Побачимо, що Google знайшов нам приблизно 45 тисяч сторінок. А тепер пошуковий запит візьмемо у подвійні лапки.  Отримаємо вже приблизно 19 тисяч. Так ось, подвійні лапки вказують пошуковому роботу шукати лише ті сторінки, де вказане сполучення зустрічається тільки в такому порядку як ми вказали, взяте повністю. Запит обробляється як одне ціле, а не шукає хоча б одне зі слів.

Але попри це Google видає нам досить багато сторінок, більшість з яких нам не підходять. Звузити коло пошуку допоможуть спеціалізовані слова. Їх потрібно вказувати в рядку запиту. Ось найбільш поширені спеціалізовані слова:

  • define – пошук визначень в Інтернеті. Коли вам потрібно знайти визначення якого-небудь слова, то достатньо вписати в рядку пошуку, наприклад, «define c++». Першим посиланням буде визначення того, що ви шукали, якщо воно, звісно, є.
  • info – пошук інформації про головну сторінку сайту. Зазвичай до цієї категорії відносяться ключові слова, що характеризують портал. Наприклад, написавши в рядку пошуку «info: twitter.com», то ви отримаєте інформацію про головну сторінку сайту.
  • site – пошук інформації на конкретному сайті. За допомогою цього ключового слова ви можете набагато швидше знайти інформацію на конкретному сайті, наприклад «site: kyivstar.net тарифи».
  • intitle (allintitle) – пошук слова (чи словосполучення) в заголовках сторінок. Наприклад: «intitle: ukraine» дозволяє відшукати сторінки, в заголовках яких присутнє слово Ukraine.
  • inurl (allinurl) – пошук всіх URL, які утримують в собі пошукове слово. Наприклад, «inurl: restaurant».
  • safesearch – активація спеціального виду пошуку, який виключає з результатів сайти еротичного характеру.
  • filetype – дозволяє шукати відповіді по типу файлу. Вона ефективно працює, коли вам необхідно знайти презентацію чи файл у заданому форматі. Наприклад: Національні економіка filetype: pdf.

Думаю у ваших повсякденних пошуках в Інтернеті ці поради допоможуть вам знайти необхідну інформацію швидше і якісніше.

Як виявилось, безкоштовний трафік — це просто! Пошукова оптимізація і просування – корисні поради для оптимізаторів.
Я молодий і амбіційний, завжди у пошуках чогось нового для себе. Наразі студент, цікавлюсь ІТ-технологіями, літературою, якісним кіном і музикою, а також, у вільний час, психологією.Мій девіз у житті “Якщо дуже чогось захотіти, то весь Всесвіт буде намагатись тобі допомогти”.