Шпінелевий місяць

Шпінелевий місяць

Колючий, наче сіра шпінель, листопад аж ніяк не є лагідним і терплячим до вуличних перехожих. Він куди добріший до тих, хто скучкувався вдома у друзів або в кав’ярнях за партією настільних ігор, у мовних студіях задля розмовних практик, у лекційних залах або банально з чимось смачненьким за переглядом серіалів і фільмів.

Шпінелевий місяць

Звісно, є ті, хто насолоджується шаленим побаченням в парку, бігаючи гумовими чоботами через калюжі під кольоровими парасольками. Але листопад не жартує. Насправді, листя вже все давно опало, день дуже короткий і рушаючи темними вулицями відчуваєш перший мороз на шкірі. Листопад вередує. Він ніяк не вирішить, чи хоче нарешті запросити зиму, яка все таки навідується і приносить у подарунок перший сніжок, а потім раптом жене її геть і плаче, плаче сірими холодними сльозами цілий день. І відтак заливає всі вулиці рідкою багнюкою. Громадяни не витримують його і тікають у теплі краї – домівки, офіси, торгові центри, Єгипет, Туреччину.

В українських степах відбувається бозна що. Вітер лютує, проганяє сонце, яке надумує іноді визирнути, відчувається запах мокрої трави. На небі швидко змінюються кольори і, як ніколи, душу переймає напришкувате відчуття свободи.