Сходи і інтер’єр

Сходи і інтер'єр

Сходи і інтер'єрНайбільш зручний варіант вибору сходів – ще на проектній стадії, до безпосереднього будівництва будинку. Проектують сходи заздалегідь, і для того, щоб підготувати фундамент під габаритну конструкцію, що має не малу вагу, і щоб розрахувати отвори в перекриттях між поверхами. Звичайно, йдеться про габаритні, ймовірно – монолітні сходи з важкого матеріалу, на зразок бетону. Втім, навіть виконані із заліза, або ж з деревини сходи вимагають деяких розрахунків.

Сходову конструкцію можна придбати у вже готовому виді. Або сходи придбавають за принципом окремих елементів, з яких пізніше і збирають в єдину конструкцію. Від розмірів будівлі, планування приміщень і призначення приміщень сходи можуть використовуватися як в одномаршевому, так і в двохмаршевому варіанті. Ряд сходових східців складає марш. Як правило, східців рідко буває більше десятка. Якщо східців більше, то марш розділяють майданчиком – проміжком. Знайти сходим можна наприклад тут http://royalwood.kiev.ua/nashi-izdeliya/izdeliya-pod-zakaz/lestnitsy.html.

Вибирають ту, або іншу конструкцію сходів, також грунтуючись на розміщенні сходового отвору. Самі сходові конструкції можна ділити на прямий тип і поворотний тип. Найбільш простими вважаються сходи з прямим видом маршів, оскільки їх легко використати і відносно не складно виготовляти. Якщо у сходів більше пари маршів, таку конструкцію іменують багатомаршевою. Сходи поворотного типу мають певну перевагу перед сходами прямого типу. Такі сходи дозволяють швидше підніматися на потрібний поверх, економлячи відстань.

Постачання сходів забіжними східцями дозволяє заощадити на облаштуванні міжмаршевих майданчиків. Слідує, також відмітити, що сходи “гвинтового” типу хоч і дозволяють значно заощадити місце у будинку, практично не використовуються як основні сходи. Причина проста, сходи “гвинтового” типу не дають досить простору. По подібних сходах складно піднімати, або навпроти – опускати габаритні предмети. Тому, для того, щоб просто підняти меблі або техніку на наступний поверх доведеться прикласти куди більші зусилля, ніж може знадобитися.