Шлюб з любові… до грошей

Холодний розрахунок існував споконвіку, що б там не говорили про благородні почуття і високі поривання, хоча й їх не можна заперечити, вочевидь, вони жили у мирному або не дуже союзі. Мода на шлюб через вигоду завжди була актуальною і в теперішні часи не втрачає позицій. Різниця хіба в тому, що колись укладання шлюбного союзу за розрахунком регламентувалося на законному рівні, то тепер така мотивація не підкріплюється офіційно. Хоча й користуються такі союзи неабиякою популярністю.

Подейкують, начебто шлюби за фінансовим розрахунком міцніші за ті, що народжені щирою любов’ю, оскільки першим не загрожує матеріальна небезпека. Ну і гроші для декого – сильний аргумент, щоб прив’язати до себе людину.

Рожеві окуляри почуттів

Розберемося по порядку. Що таке любов у 18 ??років? Вибух пристрасті та гормонів, водоспад емоцій. Розумовий процес вимикається повністю, як кажуть на очах “рожеві окуляри”. Якщо все добре, проходить якийсь час – весілля. Що відбувається з тією любов’ю що було до того, де ж ті “рожеві окуляри”? Вмикається мозок, і ось тут, молодята починають помічати всі ті недоліки, які природно є у всіх, але мозок затуманений надлишком гормонів, які викидалися в кров. Мозок вперто не бачив, або не хотів бачити всього того, що дратує на даний момент. Любов пройшла. На зміну їй, дуже часто приходить нетерпимість один до одного і чим далі, тим більше. А результат – розлучення. Багато хто може не погодитися зі мною, але найчастіше саме так все і відбувається серед молодих пар.

Тверезий розрахунок

Ну, а що ж тоді шлюб за розрахунком? Я не стану говорити, що дуже добре створювати сім’ю, розраховуючи лише на якісь додаткові матеріальні блага, які можна отримати разом зі штампом у паспорті. У моєму понятті, тверезий розрахунок до весілля, це не стан божевільної закоханості, а почуття поваги, гордості за свого коханого, прагнення допомогти у будь-якій ситуації, розуміння і прийняття способу життя іншого, обдумане і повне. Ну, а де ж тут розрахунок, а розрахунок в тому, що не варто закривати очі на деякий недоліки і думати, що все само собою пройде. Треба тверезо все розраховувати, обдумати і не сподіватися, що обранець або обраниця, після весілля усвідомить свої помилки і виправиться.

Якщо все холодно

Що слід пам’ятати дівчатам, які готові погодитися на вигідні, проте дещо холодні стосунки? По-перше, не завадило б знати, що світ побудований на принципах рівноваги: усі ваші вчинки, хороші чи погані, мають здатність бумерангом повертатися до вас самих. Тож якщо ви когось використовуєте для особистої вигоди, будьте готові, що колись із вами хтось так вчинить, розплатившись. Також пам’ятайте, що погодившись на розрахунок без почуттів, ви відрізаєте собі шлях до любові, пристрасті і так далі. Надто легковажно і ризиковано думати, що «стерпиться – злюбиться», хоча, ясна річ, кожний випадок індивідуальний. І ще: легше заробити гроші, маючи любов, ніж навпаки. Добре подумайте, чи варто розмінювати своє життя на ювелірні брязкальця і круті джинси.

Цікаві факти про шлюби за розрахунком

У Стародавньому Римі батьки займалися пошуками підходящого нареченого вже незабаром після народження дівчинки. Сенека писав про те, що батьки сімейства вибирали іноді невідповідних чоловіків, бо ретельніше вибирають худобу і рабів, а про всі недоліки майбутньої дружини наречений дізнається лише на весіллі.

Відома курйозна історія, пов’язана з підготовкою вінчання англійської королеви Єлизавети і грецького принца Філіпа. Фата нареченої, декорована білими орхідеями, виявилася такою важкою, що діадема  розламалася на дві частини. Фату швидко «полегшили», а діадему полагодили.

Шлюбний договір у Стародавньому Римі не був обов’язковим , однак часто складався, оскільки  він регулював питання, пов’язані з приданим і формальностями його виплати у випадку розлучення. Під час весілля договір зачитувався вголос, а потім десять свідків ставили свої печатки. Шлюбний контракт складався на табличках, жодної з яких не збереглося. Збереглося кілька шлюбних договорів (з Єгипту, I століття н. е.), написаних на  аркуші папірусу, на яких вказані всі прикраси та одягу нареченої, що складали її придане.

Качественная и доступная организация праздника и организация корпоративов от Холидей Сервис.