Літня школа молодих бібліотекарів на Буковелі!

З 19 по 23 серпня 2013 р. у с. Поляниця Яремчанської міської ради (Івано-Франківська область) проходила літня школа молодих бібліотекарів, яку організувала Українська бібліотечна асоціація за сприяння програми «Бібліоміст» (IREX, Україна).

літня школа

Робота школи розпочалася з візиту її учасників до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, де молоді бібліотекарі познайомилися з роботою бібліотеки, сучасними підходами до обслуговування користувачів, плануванням та дизайном бібліотеки. Після візиту до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка учасники школи вирушили до с. Паляниця. Саме тут упродовж п’яти днів підвищували свій професійний рівень молоді фахівці бібліотечної справи.

У перший день групу із 30-ти учасників літньої школи було поділено на п’ять команд, кожна з яких отримала певне завдання. Його виконання було пов’язане з вдосконаленням бібліотеки села Паляниця. А також команда мала свого консультанта-тренера, який допомагав групі протягом навчання.

Навчальна програма включала курс лекцій на різні теми, проведення практичних занять, екскурсійні виїзди до гори Буковель та водоспаду Гук. За п’ять днів навчання було прочитано лекції з основ стратегічного планування, проектування інноваційних бібліотек, фандрейзингу, адвокації, лекції про PR- бібліотеки, сучасні технології (веб-технології, блоги та соціальні мережі), а також проведено майстер-класи з питань лідерства, фотографування та створення відео. До тренерської команди увійшли Лариса Лугова, Ярослава Хіміч, Олена Сльозка, Оксана Бояринова та Микола Вірстюк.

По завершенні літньої школи команди презентували свої випускні роботи, виконання яких базувалося на отриманій інформації та навичках молодих бібліотекарів. Результати засвідчили високий рівень засвоєння матеріалу учасників Школи. При підведених підсумків всіх учасників було нагороджено сертифікатами.

Щиро дякую всім викладачам, які працювали з молодими спеціалістами, та Українській бібліотечній асоціації – за високий рівень організації літньої школи молодих бібліотекарів!