У день народження Кобзаря «Ше.Fest» зібрав гроші на військових

9 березня у 201-ту річницю Шевченка у Києві в арт-пабі «Бочка на Подолі» відбувся молодіжний міні-фестиваль «Ше.Fest». Вшанувати Тараса завітало близько двох сотень молодих людей.

Захід розпочався з виконання реп-пісень на слова Шевченка гуртом АПОКРИФ («Заповіт», «Маленькій Мар’яні» тощо). Підігрівали гостей Шевченковими мотивами впродовж вечору також гурти «Оркестр Гарррного Настрою», «Шпилясті Кобзарі» та «Колір Ночі».

Та концерт не обмежився однією музикою. Ведучий фестивалю Олександр Висоцький приготував унікальні конкурси та майстер-класи. Гості заходу мали можливість почитати на пам’ять вірші Шевченка та позмагатися у батлі на найкраще прочитання уривку із «Кобзаря». Учасники та переможці конкурсів отримали символічні призи від «Ше.fest»: кишенькові «Кобзарики», магнітики фестивалю, платівки з підбіркою пісень на слова Шевченка та подарунки від партнера заходу «Крамниця Патріотів»: гербик і толстовки із зображенням Тараса Григоровича.

Гості концерту мали змогу придбати патріотичні еко-торбинки броварської майстрині Галини Самчук із зображенням Шевченка та іншою етно-симовлікою. Одна з таких торб стала лотом благодійного аукціону, який «пішов» після ставки у 200 гривень.

Організатори заходу показали нового, актуального, драйвового та молодого Шевченка, без шапки та вусів, та висміяли образ-кліше старого діда, що його нав’язують ось уже більше сотні років у сприйнятті молодого покоління.

«Таке святкування дня народження Пророка куди цікавіше, ніж банальне формальне вшанування біля пам’ятника. Шевченко – сучасний, модний, кльовий, молодий», – прокоментував гість фестивалю Руслан Андрійко.

Виручені кошти із концерту – 6,3 тис. грн. організатори спрямують на підтримку військових у зоні АТО. 1 тис. грн. уже передано на продовольство та медикаменти 81-ій десантно-штурмовій бригаді. На решту – 5,3 тис. грн. – буде закуплено необхідні речі для військових Білоцерківської окремої механізованої бригади № 72.

Нагадаємо, що Перший всеукраїнський фестиваль «Ше.Fest», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, відбувся в селі Моринці Черкаської області 16 – 17 серпня 2014 року. У рамках заходу вдалося зібрати 19,5 тис. грн. та частково покрити вартість тепловізора для прикордонної застави «Оршанець» (Свердловський р-н, Луганська обл.).

Наступний «Ше.Fest» пройде 22-23 серпня 2015 року у рідному селі Тараса Шевченка Моринці на Черкащині.

Веб-сайт: http://shefest.org.ua/

У соцмережах: https://www.facebook.com/she.fest

http://vk.com/event87870579