Шавлія

Шавлія

ШавліяТепер варто розповісти про саму, мабуть, цілющу рослину – шавлію. Рід цієї рослини найплідніший – до 200 видів. Три найвідоміші види: лікарський, луговий і мускатний. Історики і ботаніки давно вже зійшлися на єдиній думці, що шавлія була відкрита ще доісторичними людьми і саме тоді печерні люди зрозуміли дивовижні властивості шавлії. Шумери використали шавлієву олію, римляни робили в термах шавлієві ванни. А в Середньовіччі цю рослину взагалі зарахували до панацеї від усіх хвороб. А є ще один різновид шавлії, який являється і зовсім галюциногеном і росте він в Мексиці.

Але що ж в ній такого? Багато вітамінів. Її застосовують в основному при лікуванні захворювань шлунку і кишечника, печінки, ангіни або бронхіту, діабету, радикуліту. Завдяки шавлії можна збити напад астми. Допомагає вона і для загоєння ран і опіків. І взагалі, дуже часто шавлію змішують з іншими інгредієнтами для отримання сильних лікарських препаратів.

Свіже листя шавлії може застосовувати і зовнішньо для лікування ран і опіків, пухлин. А також листя застосовується і в кулінарії. Особливо у франко-італійских кухнях. Не менш ефективне виготовлення мазей і відварів. Але потрібно врахувати, що домашні відвари або настоянки використовуються в основному як противодіабетний, протизапальний, протидіарейний засіб. Настої також покращують травлення і зменшують потовиділення. А спиртові настоянки і зовсім добре допомагають при жіночих хворобах і при лікуванні цукрового діабету. Ті ж настої використовують досі і для полоскання рота, і для компресів при шкірних хворобах. Цими ж настоями лікують і ревматизм, артрит, обмороження.  Є одно важлива умова: пити настої треба за тридцять хвилин до їди.

Ще в древні часи шавлія вважалася чисто жіночими ліками. З неї робили креми, які були здатні омолодити шкіру.  Але є ще одна властивість настою шавлії – він здатний підвищити статевий потяг і вилікувати жінок від фригідності. Тим же настоєм, але не листям, а з насіння лікували безпліддя. Найчастіше настоянку з насіння робили у виноградному вині. Мало того, єгипетські жерці вірили в те, що шавлія підвищує народжуваність. Чоловіки теж не обділені шавлією. Говорять, що настій  або відвар з шавлії здатний запобігти облисінню.

P.S. В народной медицине существую знания о полезных свойствах разных растений и рецептов. Вы можете почитать про шалфей лечебные свойства которого действительно очень разносторонние. Кроме все прочего настойки из него являются полностью природными лекарствами.