Сексуальна освіта, або наслідки її відсутності

У школах  на уроках біології підліткам розповідають звідки беруться діти, як захиститись від хвороб, що передаються статевим шляхом та уникнути вагітності. Але все це лише малесенька краплинка в морі  сексуальної освіті. Тому тінейджери заповнюють незнання матеріалами з інтернету, з порнофільмів та пліток старших друзів. Але в більшості випадків вся отримана інформація далека від істини, суб’єктивна, стереотипна та подається некваліфікованими особами, що в майбутньому створює багато проблем. Пропаганда примітивного сексу призводить до негативних наслідків. Юнаки та дівчатка починають статеве життя з цікавості, не усвідомлюючи які результати це може мати.

Кохання – стартова лінія сексу, бо він є частиною повноцінних відносин, продовженням близькості, яку формують чесність, відкритість, довіра. Якщо ж він починається під гаслом «секс заради сексу», то в результаті емоційно спустошує людей, залишаючи купу комплексів. Але звідки про це знати недосвідченим хлопчикам та дівчаткам?
Далі, відомий усім факт, що фізичний контакт повинен приносити повноцінне задоволення обом партнерам.  Тому вводячи в гугл фразу «Как довести девушку до оргазма»,чи щось на кшталт цього, отримуємо купу посилань. Помоніторивши ці лінки, я жахнулась. Мабуть, лише кожна 10та стаття написана професійно та науково обґрунтована. Всі інші – власний досвід хлопчиків. Стає шкода тих дівчаток, яких вирішать довести до оргазму читачі цих матеріалів. Вони поверхові, суб’єктивні та можуть тільки зашкодити сексуальному життю пари. Кожна дівчина абсолютно індивідуальна і потребує особливого підходу, а ступінь задоволення, яке вона може отримати цілком залежить від рівня близькості партнерів, довіри та психологічного стану жінки. Результат практики тих інтернет матеріалів може мати досить плачевний ефект. Вірогідність того, що дівчина все ж отримає оргазм від дій партнера майже нульова. Але хлопчик вважатиме, що все зробив правильно. Тоді дівчині здасться що це з нею щось не так і це її тіло винне в невдачі. Обидва набувають певні комплекси та страхи.  Стосунки з негативним сексуальним досвідом залишають неприємні сліди в душі та руйнують відносини. А психологічні травми, що виникли в результаті невмілого та некоректного статевого життя  відбиваються на подальшому  існуванні людини й дуже важко викорчуються.
Але звідки молодим людям знати про все це, якщо ми постійно знаходимось в оточенні явної та прихованох  пропаганди  сексу, що сприймається і свідомістю і підсвідомістю? З порнофільмів ми вчимося, що жінка отримає неймовірний кайф від кожного доторку партнера і завжди кінчає, при тому, що вони тільки познайомились. І всі щасливі та задоволені. В інтернеті ми читаємо ще безліч такої ж пустої фігні. Але в житті все зовсім інакше і шлях до нормальних повницінних “ліжкових” стосунків лежть через емоційний та духовний зв’язок. Не знаючи та не усвідомлюючи цього, сучасна молодь страждає на різні психологічні та сексуальні хвороби і комплекси. А поки вона усвідомить це на власному досвіді, може статись багато незворотніх змін.

Отже, всі ці наслідки – результат відсутності сексуальної освіти. Дехто вважає, що не можна в школі проводити подібні заняття, аргументуючи це тим, що всі діти відразу кинуться випробовувати вивчений матеріал на практиці. Але таку освіту необхідно  подавати коректно, будувати на засадах любові, а не примітивного задоволення фізичних потреб. І вчити дітей не “камасутрі”, а способу реалізації кохання в ліжку. Тобто, статевий акт має бути засобом зміцнення стосунків, що будуються на довірі та розумінні. Крім того, навколишнє середовище  наповнене  сексом у рекламі, фільмах, сайтах, що так чи інакше  програмує підлітків, але при цьому ніхто не розповідає що і як насправді.

Тому варто не забувати про сексуальну освіту молодшого покоління й себе самих, спілкуючись з партнером, читаючи спеціалізовану, написану кваліфікованими фахівцями літературу, а не форуми, займатись сексом з коханими і не сприймати порнографію всерйоз.

Органическая косметика natura siberica. Вы можете прочитать отзывы о популярной косметике и заказать в Украине.
Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра
 • Юлия

  очень хорошая статья.
  уверена,написана професионально)

 • AnastasiaMoon

  Юліє, дякую)

 • KSizill

  очень толковая статья! и с Вами полностью согласен, очень много чего выносится из школьных стен. а квалифицырованых людей на эту тему в школе очень мало ((

 • AnastasiaMoon

  KSizill, Дякую)
  Та й взагалі на цю тему в школах говорять лище про те, звідки беруться діти, як захиститись від вагатності й хвороб. Але це лише одна із сторін сексуальної освіти. Але скількох розчарувань та психологічних травм молодих людей можна було б уникнути, як би про це говорили в школах. Адже нормальні знання щодо сексу ми здобуваємо з віком та досвідом, роблячи купу помилок та “набиваючи синці”, яких могли б і не зробити, якби систематично отримували необхідну інформацію та консультацію в підлітковому віці.

 • ukrainian

  сексуальна освіта і шкільна освіта ідуть паралельно і не перетинають. на жаль. саме тому маємо такий відсоток уродів у країні. на жаль.

  дуже сподобалась теза авторки про те, що секс має стартувати з початком кохання. саме тоді секс і є органічним, приємним і приносить справжнє задоволення. а інакше то просто тьмяна фантазія і сублімація якісного сексу.

  амінь)

 • Секс гарний з тими, з кими гарно і без сексу. :)

 • ukrainian

  істінну глаголіш! ;)

 • Діанка

  Цілком згідна з авторкою статті. Проте вважаю, що сучасні школярі не готові спілкуватись на тему сексу вільно і відкрито. Коли у нас проводились такі тренінги в 11 класі мої однокласники реагували стандартно – сміхом. При тому, що багато хто вже спробував. Не знаю, що в цьому винне, можливо, радянське виховання батьків, які за тією ж схемою виховують власних дітей. Тому ця тема вважається чимось сороміцьким і спілкування з професіоналами сприймається як якесь відхилення.

 • Анастасия

  Да,статья действительно актуальная,согласна со всем выше сказаным,а написана очень хорошо.Умница.

 • mayge_vichna

  Одна з найкращих, на мій погляд, статей, бо підіймає дуже важливе питання. Хочеться лише подякувати авторці!

 • Роман

  гмкхм….розбавімо і доповнимо інфу.
  І так, в школі нам щось розповідали з біолногічної точки зору про будову наших органів, їх гігієну(принаймні я пам”ятаю лише це).
  Стаття мабуть підказує що займатися сексом підліткам не можна, бо ви ще маленькі і нічого не відчуваєте(любов).
  Добре, давайте сядемо і будемо чекати років 25.
  А ви враховуєте той факт, що чоловічий і жіночий організм без того самого сексу “дуже погано себе почуває”?
  Як тільки організм досяг зрілості, йому “природа требує”. Звичайно не закликаю дівчат 14 і юнаків 15-16 стрибати в ліжко… Але наслідки починаються…
  Виховання не вистачає, мало СССРівських батків теж цьому приділяли уваги, на даний момент інтернет кишить інформацією, яку здатна переварити більш-менш доросла людина.
  Що робити зараз?
  Відповідь проста – як і раніше робили всі, вчитися на своїх помилках, вдосконалюватись. На рахунок зламаної психіки – раніше все у підлітків було так само… Сильні виживають… Слабкі більше з віком…
  Батьки не будьте байдужими, направляйте в “правильному” напрямку своїх дітей змалку, доповніть прочитаний ними матеріал з інету своїми толкуваннями і все стане на місця

 • Діана П.

  Згодна з автором статті, але проблема в тому, що нашій владі ніколи займатися цією проблемою. Вониж дуже зайняті тим, як би поділити країну!

 • Amigo

  Такі питання дійсно потрібно піднімати для обговорення!
  Змінити на державному рівні цю проблему, ми не зможемо, але якщо кожен почне з себе…

 • AnastasiaMoon

  Роман:

  Мова не про те, що підлітками не можна займатись сексом. Нічого подібного, і чекати 25 рокв не треба. Але й не можна спати з усіма підряд, не варто займатись коханням під гаслом “секс заради сексу”. Секс нічого не вартий, якщо ним займатись без почуттів, без психологічного зв”язку з партнером.

 • А я дуже люблю серіал “Секс і місто”. Отже, ти засуджуєш Саманту?

 • AnastasiaMoon

  Ні, я не суддя, щоб когось судити.)
  Крім того, Саманта зріла жінка з великим багажем досвіду. Вона вже дивиться на життя, знаючи про наслідки кожного вчинку. І вміє точно розділяти свої справжні цінності і пріорітети від уявних та можливих.
  А в цьму матервалі мова про підлітків, які ще не мають цього досвіду і психіка яких ще несформована. Становлення їх цінностей тільки відбувається, а будуватись вони повинні на моральних та духовних засадах, а не на законах конс’юмерізму.

 • Катерина

  Особисто мені про секс ніхто нічого не розповідав. Батьки якось провтикали той момент та й, думаю, не бачили в розмові на цю тему особливого сенсу – всім дітям рано чи пізно стає відомо все головне про сексуальні стосунки, мої батьки це розуміли. я “что такоє ето” дізналася ще у вісім. ясно, шо все було перекручено та незрозуміло, та все ж. всі фантазують на ці теми (колективно або вжало), багато шо додумують та ще більше не розуміють, це іздєржкі возраста і скільки не давай “правильної”, “необхідної” та “науково-обгрунтованої” інформації про секс у школі, діти однаково дивитимуться порно та читатимуть статті в Інеті. І дуже мало хто трахається вперше тільки тоді, як закохається – цікавість спробувати та пізнати невідоме наступає на капці раніше, ніж ти встигнеш посправжньому закохатися. і це нормально! досвід, якшо він не надто вдалий – все одно корисно, без цього нікуди! краще помилятись і обпекатись, ніж сидіти і чекати до двадцяти восьми років. і від коли це секс заради сексу породжує у людях купу комплексів?? мені здається, навпаки, партнери після такого досвіду стають спокійнійшими, сміливішими і простішими в сексі. Не завжди статевий акт – це прояв кохання або спосіб, як каже автор, зміцнення стосунків. це не стосується, наприклад, сексу на одну ніч і про одноразовий перепіхон уже давно знають всі дітки. а підлітки, можливо, і потребують оцього випадкового, рапотового, спонтанного траху. мало хто у ранньому віці думає про вічну любов. а про заборону секса до весілля вже мабуть взагалі ніхто й не говорить. і я вважаю, шо це правильно. бо необхідно спочатку відчути людину і пізнати її у всіх проявах, а вже потім вирішувати, чи хочеш ти, аби вона (та людина) стала альтернативою на місце партнера на все життя.
  ой, дочитала до кінця, з*явилось питання: а як то, авторе, не сприймати порнографію всерьйоз?? не вірити, шо ті, в тєліку, справді кінчають? :) :)

 • Valdemar

  Отже, всі ці наслідки – результат відсутності сексуальної освіти. Але таку освіту необхідно подавати коректно, будувати на засадах любові, а не примітивного задоволення фізичних потреб. І вчити дітей не “камасутрі”, а способу реалізації кохання в ліжку.

  Ну любовь – любовью! А чем вам камасутра помешала? :) Я сам ее правда еще не прочел, но думаю, что любовь это основа, а “камасутра” может быть отличной надстройкой над этой основой, дополняющей ее и развивающей человека, его культуру секса… Так что на “Камасутру” по-моему зря наехали… )