Секрети краси. Яка їх історія?

історія косметики

історія косметикиПопри те, що про красу (особливо жіночою) сказано і написано дуже багато, можна сміливо стверджувати, що ця тема буде актуальна у всі часи. У наш час зберігати молодість і красу допомагають різні косметичні засоби і процедури. Проте, у наших предків усього цього не було. Які поняття про красу існували в той давній час? Якою була древня косметика? Що нам відомо про це?

Наші пращури уміло користувалися тим, що їх оточувало. Слов’яни застосовували листя подорожника для того, щоб лікувати шкірні запалення, порізи, забиття і укуси. Також, людям давно відомі корисні властивості алое. Не залишилися без уваги корисні властивості меду, який благотворно впливає на шкіру, роблячи її м’якшою і еластичнішою. Для миття тіла і волосся користувалися річковим піском і золою.

Жерці стародавнього Єгипту натирали свої тіла ароматними оліями, білили щоки, зафарбовували сивину, за допомогою крові чорних тварин, а також, дбайливо зберігали рецепти приготування ефірних олій, фарб і пахощів. Єгипетські жінки подовжували очі, проводячи темну лінію уздовж повік до скроні. Китаянки фарбувалися інтенсивно, насичуючи шкіру обличчя білилами, а також, покривали зуби золотистою сумішшю, яка надавала їм своєрідний блиск.

У древній Індії користувалися фарбами для нанесення татуювань (Індійки досі носять тилаку – маленьку точку на лобі). Майстрами по виготовленню косметики по праву можна рахувати древніх Ізраїльтян. Археологами була виявлена майстерня по виготовленню ароматичних олій і пахощів, які використали в храмі. У 1988 році на березі мертвого моря, поблизу Кумрана, знайшли невеликий глек з олією. Вчені вважають, що ця бальзамова олія, виготовлена з соку бальзамового дерева (Історик Йосип Флавий стверджував, що Марк Антоній подарував цариці Клеопатрі гай таких дерев).

На Русі в косметичних цілях часто використали рослинність. Зробити особу рум’яною допомагав сік вишні або малини, а також буряк, яким деякі користуються і сьогодні. Для забарвлення волосся застосовували шкірку цибулі, шафран і ромашку.

P.S. В нашел время особое внимание уделяется натуральной косметике, подобные продукты наиболее дорогие и полезные. Недавние исследования дешели показали, что она обладает достаточно высоким качеством, а также содержит множество натуральных элементов.