Саморобні силіконові наживки

силіконові наживки

силіконові наживкиСиліконові снасті хоч і нещодавно, але схоже надовго закріпилися у сфері риболовлі. Продаються тисячі видів таких силіконових імітаторів живця, призначених для лову різних видів риби, в основному хижих. Але навіть така різноманітність, і порівняно низькі ціни, не може зупинити прагнення рибалк-умільців зробити їх самими.

І якщо вам, з якої-небудь причини, не зовсім підходять покупні наживки, або ж просто хочеться поекспериментувати, то не полінуєтеся дочитати цю статтю до кінця.

Отже, що ж нам знадобиться для створення хорошої “їстівної” наживки? Спершу, треба купити силікон. Краще всього підійде хороший скляний прозорий силікон, він досить дешевий, зате його багато, до того ж вироби з нього міцні на розрив. У кого завалявся сантехнічний білий силікон – теж варіант.

Далі робимо форму для заливки. Для форми підійде сира картопля, або ж, приміром, морква, в них з легкістю вирізується об’ємна форма необхідної величини. Постійну матрицю можна сліпити з глини, пластиліну, і навіть вирізувати з пінопласту. А розмір і призначення майбутнього твістера або віброхвоста вибирати вже вам.

Ось, готова форма, куплений силікон але дуже сумніваюся, що на прозорий або сніжно-білий твістер “поведеться” риба. Необхідно надати приманці колір. А робиться це дуже просто. Якщо хочете, наприклад, надати виробу фіолетовий відтінок, то підійде буряковий сік. Можна і далі шукати природні барвники на своїй кухні але як по мені, купити простий харчовий барвник, необхідного кольору, в магазині набагато простіше. Фарба наноситься на свіжий силікон згори пензликом локально, або ж виріб зафарбовується повністю шляхом змішування і подальшого приміщення у форму вже зафарбованої маси. В принципі це зробити не складно, є снасті по типу шнур varivas які треба купувати в магазинах, а є і такі (наживки), що можна зробити самому.

Запах. Хочете, щоб риба не відпустила наживку після клювання, зробіть її їстівною, надайте привабливий для цієї риби аромат. Використовують не рафінований риб’ячий жир, екстракт часнику, різноманітні ефірні олії. Головне знати що, коли і де любить ця риба. Якщо є трохи зайвих грошей, можна купити готовий аттрактант в найближчому рибальському магазині.

І ось, маючи усе перераховане, вже через пару хвилин отримуємо бажану наживку, на яку і ловитимемо рибу своєї мрії. Головне не бійтеся експериментувати. Вдалої риболовлі!