Ризик зараження

Днями на Михайлівській площі проходила акція «Битва за майбутнє», яку проводив Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». Головною подією заходу стала промова 42 президента США Біла Клінтона, в якій відомий політик та громадський діяч закликав до боротьби з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Його підтримав Володимир Кличко та зірки української естради – Ірина Білик, Ані Лорак, Олександр Пономарьов, Наталя Могилевська, Тіна Кароль, Джамала та учасники «Фабрики зірок 3».

Звичайно ж, більшість людей приходять на такі масові заходи лише для того, щоб побачити улюблених зірок та попозувати на камеру. Дівчата, що стояли поруч за мною, були у невимовному захваті, коли на сцену вийшов Стас Шурінс. Проте саме такі дівчатка і повинні знати якомога більше про СНІД.

Проблема СНІДу на сьогодні не нова. За оцінками міжнародних експертів, близько 350 тисяч українців віком від 15 до 49 років живуть з ВІЛ або СНІД. За даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом ті, хто вживає ін’єкційні наркотики, становлять 58% від усіх інфікованих, зареєстрованих з 1987 року.
Найстрашніше те, що ця хвороба невиліковна. В світі ще не було жодного випадку повного видужання хворого на СНІД. Антиретровірусні медикаменти знижують смертність від ВІЛ, проте вони коштують недешево і мають численні побічні ефекти. На разі одним із головних засобів у боротьбі проти пандемії є профілактика зараження, яка передбачає пропаганду захищеного сексу та одноразове використання шприців.

На жаль, я особисто зіткнулась із проблемою ВІЛ-інфекції. Мій хлопець, медик за фахом, випадково вколовся голкою, яку вводив в організм хворої на СНІД пацієнтки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ризик зараження ВІЛ-інфекцією при медичній аварії, всього 0,35%, проте навіть найменшим ризиком не можна нехтувати.
Найперше, що вам потрібно зробити, якщо ви маєте сумнів щодо власного здоров’я – пройти тест на ВІЛ. Найрозповсюдженішим методом тестування є виявлення антитіл до інфекції. Зазвичай вони з’являються у 90-95% заражених впродовж трьох місяців після інфікування, у 5-9% – через шість місяців, і в 0,5-1% – ще пізніше.

В Києві анонімно здати аналіз крові на ВІЛ можна в міському Ценрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД за адресою:
вул. Відпочинку,11.
Тел. (044) 409-20-80.

Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД 0-800-500-451,
ICQ 271-324-528.