Розвиток здібностей дитини

Розвиток дитини

Розвиток дитини Упевнений, що більшості з нас доводилось бачити,  батьків, що не жаліючи своїх сил, і вкладаючи все у своїх дітей, отримували одні розчарування. І чуються слова: «невдячні діти». Чому ж така несправедливість? Ніби сіяли одне, а вродило – інше. Але ж так не буває. І тоді починається пошук винуватих. Цей перелік досить довгий і часто починається з Держави…  Я не вірю у те, що на дітей  впливає хтось чи щось більше ніж їх батьки. Тому питання про те, як виховують батьки і чи виховують взагалі, стає все більш болючішим.

Кожна людина піклується про безпеку і добробут своїх дітей хоче передати їм все найкраще. Кожний хоче, щоб їхня дитина, здобула освіту, мала здібності і була готова до самостійного щасливого життя. Питання в тому, чому діти стають на криві дороги і чого їм не вистачає? Хтось говорить: «з жиру бісяться…»   Ясно те, що батькам слід, час-від-часу, переглядати напрямок своїх зусиль. Інколи виходить така ситуація: ми очікуємо, що діти виростуть порядними людьми, при цьому, основні зусилля направляючи на їх матеріальне забезпечення; огородили від бідності, а у моральності вітер гуляє. Це проблема сучасних пріоритетів самих батьків?

Вихід номер два: щоб не займалися дурницями – загрузити дітей секціями, гуртками, курсами і т.д. але, знову ж таки: вкладаючи у розвиток здібностей дитини не слід очікувати гарного врожаю у сфері характеру. Це різне. Не слід обманюватись. Дитина формується різносторонньо хоче того батько чи ні. І якщо дітей формують не батьки, то тільки тоді вже домінує вплив інших: людей, засобів масової інформації, політиків і т.д.  У той час, коли батьки сіють у здібності дітей, хтось замість них буде сіяти у їхній світогляд свої поняття про те, що є добре і погане,  що є важливе, а що нікому не потрібним. Потім, всі ті здібності, якими вони володітимуть і будуть направлятись по їхнім поняттям – сформованими ким???

Ми розуміємо, що малій дитині не варто давати ніж, бо вона ним пораниться, але ж здібності і можливості в руках людини без належної моралі – це вже небезпека і для неї і для оточуючих її. Для того, щоб здібності не псували дитину, яка в майбутньому буде дорослою людиною, розвиток здібностей слід фундаментувати на розвитку моральності.

Якщо говорити про моральність, то варто зауважити, що фундаментом і еталоном моралі є Біблійні поняття, які говорять про життєві Божі цінності. Це насамперед ЛЮБОВ (в біблійному розумінні). Любов завжди направлена на того, кого люблять – на ближнього. Таким чином, розвиток моральності («нравственности» – рос.) розвиває співучасть у інтересах ближніх, звичайно ж в межах Божих цінностей. Це питання християнської етики. Скажемо, що у дітей, моральний розвиток починається із простого послуху своїм батькам і це є вираження їхньої любові, якої навчає Христос.

Кожна людина має певний рівень духовності, який просто необхідно розвивати. Часом люди дивуються, мовляв, як це може бути, щоб така освічена і талановита людина вела такий аморальний спосіб життя, як ми це чуємо про знаменитостей цього світу. Вся справа у тому, що здібності і таланти це просто інструменти в руках людини, але яка ця людина? Людина визначає те, як їй користуватися своїми можливостями. Звичайно, у певний час, на батьках лежить відповідальність за виховання своїх дітей – їхніх характерів. І першими, хто буде пожинати свої посіви будуть самі батьки. Мета – виховати ЛЮДИНУ, а не всевміючого егоїста. Здібності це лише засоби.

Отже, розвиток християнської моральності або духовної чистоти – це саме той фокус на який слід акцентувати при вихованні дітей. Крім того, висока моральність сама по собі буде стимулювати дитину до позитивного саморозвитку, щоб своїми здібностями і талантами послужити іншим. В акценті не здібності, а те для чого вони потрібні. Це тверезий і мудрий підхід, який не зациклює людину на собі і готує її до різних життєвих випробувань .

Вірними інструментами для виховання дітей у духовному контексті є Біблія, християнська етика у школах, але найсильнішим впливом залишається – саме життя батьків. Приклад близької людини сильніший навіть за її слово. Ніякі зусилля батьків не можуть бути ціннішими для дитини за проведений з нею час. Без відданого часу виховання не існує. Найбільші психологічні травми дитинства пов’язані не з бідністю і не з недостатнім розвитком здібностей, а виключно з не достатком любові від дорослих рідних людей. Який приклад для життя залишаємо ми?

P.S. Вообще с рождением ребенка появляется много хлопот и забот. Интернет магазин Hlopok.com.ua содержит разные товары и одежду для новорожденных, которые вы можете заказать с доставкой.