Розвиток дитини в 3 роки

Розвиток дитини в 3 роки

Розвиток дитини в 3 рокиЦей вік для дитини можна назвати переломним. Саме у течії третього року життя, малюк починає активно спілкуватися із зовнішнім світом, і будувати свою картинку уявлення про нього. Цей період необхідно пройти разом з дитиною, розмовляючи з ним як з дорослою людиною. У певних життєвих ситуаціях дитина все частіше бере ініціативу дій на себе, і бажає все робити самостійно, без підказок батьків.

Що стосується сприйняття світу, то саме в три роки маленький чоловічок вже може відмінно відчути емоційний стан батьків, і в якійсь мірі, зробити висновок і зрозуміти. Те ж торкається і людей, що оточують його. Отримавши поштовх в розвитку, дитина вже уміє обстоювати свою думку, і іноді це виливається в капризи і невдоволення, проте так проявляє себе його нервова система.

До трьох років, дуже мало батьків дозволяє своєму чаду щось робити без їх нагляду. Тепер, коли він вступає в цей складний вік, треба пересилити себе і все частіше і частіше дозволяти займатися улюбленою справою наодинці, будь то малювання або яка-небудь інша гра. Дитина, що звикла до самостійності, в майбутньому буде комфортна себе почувати в суспільстві і йому легше адаптуватиметься з навколишнім світом. Дивлячись на своїх батьків дитина вже починає розуміти, що самостійність – це дуже добре.

Щоб дитина не замикалася в собі, треба заохочувати його допитливість, і завжди відповідати на питання, що цікавлять його. У три роки малюк вже багато чого знає про навички, тому йому стане цікаво практично все. Іноді, звичайно ж, допитливий чоловічок, можливо, запитуватиме про те, чого батьки не знають. В цьому випадку, не треба обманювати маленького почемучку, а краще буде пообіцяти відповісти на питання наступного разу.

Щоб становлення особи дитини проходило на потрібному рівні, необхідно розуміти, що дитина повинна спілкуватися з іншими дітьми. Що роблять діти в компанії? Звичайно ж, грають. Проводячи час з дітьми, дитина може дізнатися багато нового, а так само сам зможе навчити щось робити. Кругозір дитини стане на багато ширше, якщо грати в ігри, які допомагають розвиватися. До таких ігор можна віднести гру “доктор”, “дочки-матері”, “водій-пасажир”. Саме такі ігри розвивають навички дитини, а так само відкривають йому навколишній світ, хоч би в словесній формі.

P.S. Нельзя также забывать об активном времяпровождении, что для здоровья малыша очень полезно. Вы можете купить игровой комплекс для детей и установить его территории своего загородного дома, если это позволяют финансы. Можно выбрать разные по сложности и цене игровые комплексы.