Розвінчуючи міфи про Туреччину

Гарячий привіт вам, любі читачі, з теплої осінньої Туреччини! Ваша блудна папуга вкотре опинилась бозна де бозна чого, але чи не це робить життя цікавим?

Вирішила розширювати горизонти і почати писати й про подорожі, бо подорожувати люблю і намагаюсь робити це часто. Чесно обіцяю днями розповісти вам про метрополію-на-Шпреє, тобто Берлін, а поки почну із древнього міста Ізмір. Чесно кажучи, не сподівалась від себе самої, що захочу пару місяців пожити у Туреччині, бо звісно яке у нашій уяві враження про цю країну – пляжі, гарячі хлопці з мурахами в штанях та вітром у голові, дешеві шмотки, погане пиво… щось таке. Саме тому я відхилила пропозиції викладати англійську у Стамбулі та Анталії. Однак Ізмір – це не низка готелів та пляжів, за якими нічого немає, це місто із великою історією – наприклад, саме тут, як вважають, народився той самий Гомер, що не Сімпсон, а автор «Іліади» та «Одисеї». Тут стався один з кульмінаційних моментів грецько-турецької війни – те, що зараз називають геноцидом армян та греків. Неподалік – те, що залишилося від знаменитої Трої та ще кількох менш відомих древніх міст. Тобто, є що подивитись.

Я тут, власне, працюю вчителем, тому не мала багато часу на екскурсії, але вигляд Егейського моря за будь-якої погоди здатен причарувати і закохати в себе назавжди. Також, що для мене дивно, я просто причарована езаном – це спів імама, що закликає до намазу (молитви). Розумієте – абсолютно сучасне, чисте місто, ростуть пальми, стоять білі житлові будиночки, поруч з ними хмарочоси; недорогі кафе працюють поруч з ресторанами-люкс, красиві жінки у сучасному привабливому вбранні йдуть широкими центральними вулицями… і не скажеш, що то «та» Туреччина, але коли у певний час над містом пливе цей спів, то розумієш – все ж таки ти на Сході!

Транспорт тут не менш сучасний, ніж у Берліні, про який я теж планую розповісти :) Одна поїздка на автобусі/метро/міській електричці/паромі коштує 1.55 ліри (1 євро = 1.9 ліри, 1 долар = 1.5 ліри, тобто курс щодо гривні – десь приблизно 1 : 5.5). Недешево, але це того коштує. Мої турецьки приятелі, що були у різних містах України, були шоковані чистотою нашого транспорту, великою кількістю кондиціонерів, зручністю оплати проїзду та ввічливістю водіїв та пасажирів. Ну, сподіваюсь, ви зрозуміли, що то була іронія. Тут за проїзд сплачують спеціальною карткою, яку треба прикладати до сенсора. Кладеш на картку гроші і їздиш. Якщо робиш пересадку, не витрачаєш багато – тобто, зайшов до одного автобуса, сплатив, а потім протягом 90 хвилин можеш кататись на інших видах транспорту – картку до сенсора прикладаєш, але гроші не знімаються.

Паром. Паром – це пісня! Краса неймовірна! Пливеш, милуєшся краєвидами, немає такої кiлькості людей, як у автобусах, і все це за 1.55! Скільки там в Криму зараз беруть за морські прогулянки? Еееех. Коли їдеш до якоїсь цивілізованої країни, важко залишатись патріотом. Але ж я роблю все можливе, щоб не втратити поваги до України. Сподіваюсь, що ї вона відповість взаємністю…

У наступних статтях розповім про їжу, алкоголь, турецький патріотизм і ще що-небудь культурно-побутове. Приймаю заявки – якщо є питання, ставте, дам відповіді!

Дякую за увагу, до зустрічей на сторінках «Molodi.in.ua»!

Дуже люблю англійський та український футбол, вивчаю іноземні мови, слухаю різноманітну музику, обожнюю подорожі та спілкування.