Яким чином люди розрізняють кольори?

кольори

кольориСприйняття людиною кольору пов’язано не тільки з її очима, але і з роботою мозку. Коли очі бачать інформацію, то вона поступає до мозку, який миттєво її обробляє. Після цього складного процесу ми розрізняємо оточуючі нас предмети та їх кольори.

Людське око може сприймати сім відтінків, а саме: жовтий, червоний, помаранчевий, зелений, блакитний та фіолетовий. Завдяки тому, що деякі рецептори сітківки ока подразнюються темним світлом, а інші – яскравим, ми бачимо кольори.

Згідно з теорією Янга-Гельмгольца, в оці є три види нервових клітин, які реагують на зелений, червоний та фіолетовий кольори. Та коли всі три види цих нервових клітин отримують однакове подразнення, людина бачить білий колір. Якщо у спектр зору потрапляє багато зеленого світла, клітини, які реагують на цей колір збуджуються набагато більше, ніж усі інші, тому людина бачить зелений колір. Якщо ми бачимо жовтий колір, то при цьому реагують клітини, які відповідають за червоний та зелений.

P.S. Цвета, кстати, часто используются в оформлении дизайна интерьера квартиры или офиса, даже флорист учитывает те или иные цветовые решения для создания подарочных или тематических букетов.