РОЛЛІКС: «Ми рок-туристи, нас завжди супроводжують пригоди»

Роллікс — це український гурт, який поєднує в собі сучасні віяння щільного гітарного звучання зі складовими читки і проникливого, з натиском співу. 14 березня у столичному клубі “44” гурт презентував довгоочікуваний другий альбом під назвою “Перетворися на зброю”. Ці «рок-туристи», як вони себе називають, 20 квітня також презентували свою платівку у місті Львів в клубі «Rock Garage», де помимо концерту, розповіли багато цікавого про себе.

Учасники:
Ігнатов Дмитро (вокал, тексти)
Міщенко Максим (гітара)
Мурашов Олександр (бас, музика)
Петков Петро (ударні)

Як відомо у вас змінився барабанщик, що сталося зі старим?

Олександр: Наш попередній барабанщик Олександр Андрієнко, вирішив, як він сказав, пожити звичайним міським життям, купив спінінг і поламав палки об коліно =).  Ми довгий час вибирали нового ударника і Петруха Петков підійшов нам найкраще.

Розкажіть Петро про свою музичну діяльність до Роллікса?

Петро: Раніше я грав в маловідомих миколаївських гуртах, в основному джазових, також був учасником танковского триб’юту «Деформація».

Чи тяжко вам було адаптовуватись до нового колективу?

Петро: Так, спочатку звісно було дуже важко, оскільки група нова, музика зовсім інша і цілком відрізняється від того, що я грав раніше. Адаптація в принципі ще й досі триває і у Львові відбудеться тільки другий мій виступ у складі Роллікс.

Розкажіть про ваш другий альбом, скільки сил і часу на нього пішло, як зустріли його слухачі?

Олександр: На відміну від першого альбому, на який заздалегідь був готовий майже весь матеріал, і відповідно він тільки піддався оранжеровці, то «Перетворися на зброю»  був створений зовсім по іншому. В нас було підготовлено багато пісень, і ми просто відібрали найкращі треки, хоча на жаль велика частина матеріалу залишилась поза альбомом. Всі пісні із цієї платівки формулюють наші  думки, нашу філософію; кожен наш текст взятий із різноманітних випадків нашого життя, які з приходом музи влилися в ноти та текст.

Який концерт з вашого туру, найбільше вам сподобався чи запам’ятався?

Максим: Це дуже складно, вибрати якийсь один, оскільки в кожному місті своя окрема публіка, своя обстановка і виділити найкращий фактично не можливо. Кожен виступ є для нас унікальним і кожен залишає щось у нашій пам’яті після себе.

Нещодавно, ви давали концерт в Одесі разом з Noize MC, розкажіть як пройшов ваш виступ?

Олександр:  В Одесі нам було трохи не звично грати, оскільки на концерті була трішки не та вікова категорія, яку ми привикли бачити на наших концертах, ну і відповідно реп-тусовка кардинально відрізняється саме від рок-тусовки, але загалом все було супер,  як самий виступ так і публіка.

Крім ваших запланованих концертів, чи плануєте ви виступити на якихось масштабних фестивалях?

Дмитро: Поки що ми точно будемо виступати на фестивалі «Захід», а крім цього в нас є багато запрошень на фести по всій Україні, але вони ще поки не підтверджені, тому слідкуйте за нашими новинами, у соцмережах або офіційному сайті.

Скажіть чи планується найближчим часом зйомка нового відео кліпу?

Олександр: Не скажу, щоб ми коли-небудь звертались до професіоналів з просьбою зняти кліп. В нас буває, що підходять люди, які займаються відео роботами і самі пропонують нам відзняти ролик. Ось недавно ми відзняли одну таку роботу, і зараз очікуємо на результат, найближчим часом вже все має бути готовим.

Недавно вийшов ваш спільний трек з білоруською групою SCIANA. Розкажіть про ваші стосунки і про саму пісню?

Максим: Більше року назад, наш друг організував нам міні тур з групою SCIANA і саме під час цього туру ми з ними зблизились, знайшли спільну мову і почали тісну співпрацю. До речі, саме зараз у нас планується спільний тур по 4 містах Білорусії – Мінськ-Городно-Вітебськ-Брест.

А трек записали досить швидко, як музику так і текст. Змішали наші стилі в такий собі музичний коктейль під назвою «Беларусь-Україна».

Сьогодні в Україні більшість людей радше скачує музику з інтернету, а ніж купляють диски. Чи сильно це позначається на групі?

Олександр:  Ми не ведемо якусь там сильну політику, що до збереження авторських прав, безглуздо думати, що випустивши диск ти на ньому заробиш, тим більше що зараз більшість людей, як і в Україні так і по всьому світу надають перевагу інтернет прослуховуванню музики.
От, наприклад, у Києві, після нашого концерту, вже через годину наш альбом був на торренті, де на повну йшло скачування. Мені, якщо чесно, насправді було дуже приємно, що нашу музику народ бажає скачувати і слухати. Для нас головне, щоб люди відвідували наші виступи, приходили підтримувати нас на різних фестивалях, а диск це швидше як сувенір на згадку. =)

Сьогодні багато гуртів у процесі своєї діяльності постійно змінюють свій стиль, важчають, або ж навпаки пом’якшують свою музику. Чи чекає подібна зміна Роллікса?

Олександр:  Наш гурт постійно в пошуку, ми стараємось не зупинятись на досягнутому а йти далі, пливти за своєю  течією. Навіть порівнюючи наш перший альбом «МікрOFFONна переВІРКА» з альбомом  «Перетворися на зброю», то змінилося звучання, змінився настрій і енергетика. Це пов’язано з тим, що ми виросли, нам хочеться чогось нового іхочеться щоб це відчули наші слухачі.

А як ви оцінюєте теперішній стан української музики?

Дмитро:  На сьогодні стан плачевний… Немає жодної підтримки у музичній сфер, також розпадаються дуже багато хороших, якісних гуртів. Наприклад, недавно припинила існування «Димна суміш», що дуже сумно позначилось на українській музиці.

Петро: Але поки є групи, які продовжують грати не зважаючи ні на що, доти музика буде існувати.

Чи часто ви влаштовуєте творчі перерви, між концертами та репетиціями?

Олександр:  Ми якось намагалися зробити таку перерву на кілька місяців, але все одно, ми тягнулися до музики, готували свої ідеї, це було швидше виділення часу для особистих життєвих справ, а ніж відпочинку. Ми намагаємось не робити великих перерв, бо на мою думку це шкодить групі і я являюсь противником такого. Ми постійно в дії, постійно щось придумуємо і дотримуємось суворого графіку. Навіть те, що Петруха проживає в Миколаєві, не мішає нашій творчості, і ми часто проводимо репетиції по скайпу.

Тому Роллікс не буде зупинятись, а постійно радуватиме людей чимось новим, свіжим та цікавим.

Богдан (Tom) Сопотух