Відвідайте благословенний богами острів Родос разом з Senturia

Родос - благословенний богами острів

Родос - благословенний богами острівНа території Греції знаходяться багато сотень островів, але ми сьогодні поговоримо про один дуже красивий острів Грецького архіпелагу – про острів Родос. У центрі острова розташовується гірська система Атабирий, яка переходить в родючі, але невеликі рівнини. На узбережжі незліченні піщані пляжі, миси і відкриті бухти. Приморські міста (Родос, Ліндос) побудовані у природної гавані у вигляді амфітеатру і мають вигляд на море.

Тут м’яка зима і свіже літо з величезним числом сонячних днів в році (близько 300 днів). На острові безліч пам’ятників архітектури античності, а також середньовіччя, які знаходяться в самому місті Родос, а також по усьому острову.

Фортеця Родоса була побудована в XIV столітті, вона змогла уціліти при облогах і землетрусах, але була зруйнована випадковим вибухом в 1856 році. Палац Великих магістрів в 30 – е роки XX століття був відновлений італійцями для Муссоліні, який так жодного разу і не побував в нім. У наш час це музей, зали його обставлені меблями XVI – XVII віків, в ньому можна побачити колекції мозаїчних робіт і скульптур епохи еллінів і римлян.

Руїни величного Акрополя височіють над прибережним поселенням Ліндос з двома дуже мальовничими гаванями. У Акрополі безліч цікавих об’єктів, його площа більше 8 тисяч кв.м. З різних точок Акрополя можна милуватися приголомшливими видами на поселення Ліндос і на затоку Св. Павла, яка омиває скелю. Є письмові свідчення, що в Акрополь здійснював паломництво Олександр Македонський.

На Родосі є також туристична пам’ятка – Сім джерел. Це природний парк з потужним джерелом, що виходить на поверхню в семи місцях, розташованих поруч. Вода з джерела потрапляє в річку. У 1930 роки італійці побудували бетонний тунель, в який потрапляє вода з річки і спрямовується в штучне озеро. Це озеро – єдина водойма з прісною водою на Родосі.

Бетонний тунель має довжину 150 метрів, він вузький і не освітлюється. Тільки десь в середині є вентиляційна шахта, через неї денне світло проникає в тунель. Існує переказ – якщо пройдеш по тунелю, в якому тече вода семи джерел, то звільнишся від семи гріхів і помолодшаєш на сім років. Туристам пропонується пройтися по вузькому темному тунелю у воді по щиколотку.

Цамбики – це священне місце острова. Усім, хто бажає мати дитину, але з яких-небудь причин що не має, потрібно обов’язково відвідати цю церкву. Існує легенда, що в XV столітті остров’яни помітили незвичайне світло на вершині гори і знайшли  там ікону Святої Богородиці. Оскільки з’ясувалося, що ікона належить Кіпрській церкві, її повернули на батьківщину. Але якимсь дивом ікона виявилася знову на Родосі. Тричі намагалися її повернути, і тричі вона поверталася. Ось тоді і побудували на пагорбі невелику церкву, в яку помістили ікону. Для того, щоб просити Богородицю про дитину, треба пішки піднятися до церкви, читаючи молитви зі свічкою (у вигляді немовляти) в руці.

Це далеко не увесь список пам’яток Родоса, в цій статті згадані всього чотири, тобто продовження триває.