Японці створили робота-помічника

робот HRP-4

Если вы хотите обеспечить для себя и дома дополнительную защиту, то охранные системы в Одессе вам в этом помогут, в частности охранная сигнализация и группа быстрого реагирования.

робот HRP-4Японські науковці, працівники компанії AIST та Kawada Industries, створили гуманоїдного робота HRP-4, в програмі якого є функції домашнього помічника або помічника на виробництві.

Зріст робота складає 150 см, а вага 39 кг. Будова тіла нагадує людську. Він може самостійно рухатись таким же чином, як і звичайна людина. На руках робота є п’ять пальців, за допомогою яких він може тримати різноманітні невеликі предмети. Також він може розпізнавати людські обличчя та виконувати голосові команди.

Функцію мозку робота виконує вбудований в нього комп’ютер, який оснащений процесором Intel Pentium M і працює на базі операційної системи Linux.

За словами розробників, первинним задумом створення цього робота була заміна простих робітників на виробництві. Та цей помічник без проблем зможе впоратися з хатньою роботою.

Ціна такого незамінного помічника складатиме  приблизно 26 мільйонів японських єн. Це складає близько 306 тисяч американських доларів. За рік планується випустити близько 5 екземплярів роботів.