5 фільмів для різдвяного настрою

апрРіздво – це велика радість. Воно дарує людству любов і надію, нагадує, що кожен з нас має величне серце, сповнене добротою. У зимові свята хочеться бути ближчим до рідних, сказати слова подяки тим, хто заслуговує їх почути, повернутися в дитинство, впустити в душу хоч трохи світла, тепла і різдвяного настрою, а також звільнити себе від прикрощів та невдач минулого року, аби повірити в дива (бо коли їм ще траплятися як не в Різдво?). Ці фільми я дивлюсь щороку в передсвятковий період. Пропоную разом переглянути 5 прекрасних стрічок, які налаштують нас на святкову хвилю.

Різдвяна історія (A Christmas Carol, 2009)

collage

Цей мультфільм треба дивитися разом з родиною. Він поставлений за новелою Чарлза Дікенса, і місцями є доволі страшним, тож не просто так на нього є вікове обмеження. По суті, це дуже якісне втілення всім знайомої історії засобами анімації. Головний меседж картини: для кожного з нас є надія, якщо ми готові впустити в своє серце любов до ближнього. Історія старого лихваря Ебенеза Скруджа вчить нас тому, що головні речі в житті – це, звичайно, не речі.

Вечори на хуторі біля Диканьки (1961)

collageКласика вічна, й ніщо її не замінить, особливо, якщо це Микола Гоголь і його безсмертна «Ніч перед Різдвом». Цей фільм не лише розказує захоплюючу історію й показує український колорит, а й вчить нас тому, що все у світі стає можливим для закоханої людини: хоч із чортом познайомитися, хоч на ньому в Петербург до цариці злітати.

Як Грінч вкрав Різдво (How the Grinch Stole Christmas, 2000)

collageЦей зелений симпатяга – Грінч, і, так, він вкрав Різдво. Один з меседжів фільму полягає в тому, що Різдво – це не подарунки, речі чи гроші. Різдво – це час, коли кожна людина має відкрити серце іншим. Чудові костюми, комедійний талант Джима Керрі, продуманий сюжет і різдвяне тепло зробили цей фільм особливим. І, можливо, той, кого ви боїтеся чи не любите, просто потребує уваги і любові.

Полярний експрес  (The Polar Express, 2004)

collage

Цей мультфільм про те, як важливо залишатися дитиною хоча б у душі і вірити у дива. Ставши дорослими ми втратили багато навиків і якостей, ми забили голову прагматичними думками, споживацькими ідеями, перестали помічати красу світу і людини, нам забракло віри у те, що дива трапляються. Поїздка на полярному експресі до самого Санти в гості є, насправді, неабияким випробуванням! Хоч мультфільм і не зовсім різдвяний, але дух Різдва передає.

Це прекрасне життя (It’s a Wonderful Life, 1946)

collage

Це геніальний фільм, готуйтеся до того, що будете ридати від усвідомлення того, наскільки прекрасним є наше перебування в цьому світі. Ця стрічка надихає жити, любити, не здаватися, але, найголовніше, пам’ятати про те, що негаразди все одно закінчаться, а ви створені, аби дарувати щастя.