Рівень освіти – один з факторів, що збільшує тривалість життя

Рівень освіти

Чи знаєте ви, що одним із секретів довголіття є… рівень вашої освіти? У тому, що навчання справді подовжує життя переконують нас американські вчені. Вони проаналізували дані по США за два останніх десятиліття минулого століття. І з’ясувалося, що насправді, люди із вищою освітою жили довше. У 80-ті роки, наприклад, життя добре освічених громадян США подовжилося на півтора роки. А у 90-ті – люди із гарною освітою отримали, так би мовити, “додатково” – рік та 7 місяців життя. Щодо строку життя малоосвічених громадян – то він не зазнав жодних змін.

Що ж спричинило таку різницю? Вчені вважають, що сама освіта. Як правило, більш освічені люди мають більші прибутки, а відповідно – й кращі умови життя. Для них доступне якісне медичне обслуговування, вони займаються спортом. Також важливим фактором є і той факт, що серед подібних людей значно менше курців, адже відомо, що приблизно у 20% випадків тривалість життя скорочується саме за наявності у людини хвороби, спричиненої цією шкідливою звичкою.

Цікаво й те, що фактор освіти набагато сильніше впливає на життя прекрасної статі. Неосвіченість скорочує жіночий вік… у два рази швидше.

Своїм дослідженням американські вчені сподіваються привернути увагу до соціальної нерівності та проблем, які вона породжує. Один з учасників проекту, доктор Девід Кац, так підсумував його результати: “Провівши дослідження, ми дійшли висновку, що здоров’я – це не продукт системи охорони здоров’я, як такої, а результат способу життя та реалізованих можливостей. Бідність та лімітована освіта – ось головні вороги здоров’я суспільства!” Що ж, виявляється наявність диплома – це ще один плюс на користь довгого життя.

P.S. Вообще, добившись всего в жизни, вы сможете жить не заботясь ни о каких проблемах, например уборка выполняется за счет специальных клин сервисов, ремонт и работы по дому? – тоже решаемый вопрос. Вам останется просто отдыхать.